Controlteam AS
Score · regnskapsår 2023
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 717 av 1 220 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 495 av 4 276 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Controlteam AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 220 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 9,9 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 18,3 % (median 37,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 57 MNOK | 118 MNOK |
| Driftsmargin | 9,9 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 26,7 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 18,3 % | 37,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,46 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 3,59 MNOK | 2,79 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Controlteam AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 220 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Controlteam AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Controlteam AS hadde en driftsmargin på 9,9 % og en egenkapitalandel på 18,3 % i 2023, og er nr. 2 495 av 4 276 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 53 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 37 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 53 MNOK |
| P/B | 3,0 | 6 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Controlteam AS?
Driftsmarginen var 9,9 % i 2023, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,7 %.
Hvor solid er Controlteam AS?
Egenkapitalandelen var 18,3 % i 2023 (median 37,3 %). Gjeldsgraden var 4,46 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Controlteam AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2023 (median 1,52).
Hvordan står Controlteam AS i Industri?
Controlteam AS er nr. 2 495 av 4 276 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 717 av 1 220.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980169448
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (33.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 16 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 30. september 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 0,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandbrekkevegen 74C, 5225 NESTTUN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.controlteam.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 15
- Største eier
- 30,6 % · tre største 45,7 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 53 %
- Eiere over 60 år
- 62 % av personeierne sine aksjer (medianalder 63 år)
Endring 2007–2025: 59 % av aksjene skiftet eier (8 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Har eierandeler i: Minihydro Modules AS (30 %), DNB Bank ASA (0 %), Remotech AS (47 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 45 | 43 | |
| Rang | 2 495 | 2 679 | 2 878 | |
| Driftsmargin | 9,9 % | 6,7 % | 10,3 % | |
| Totalrentabilitet | 26,7 % | 20,8 % | 15,1 % | |
| Egenkapitalandel | 18,3 % | 29,0 % | 17,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,44 | 1,23 | |
| Omsetningsvekst | – | −20,2 % | 0,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 57,4 MNOK | 45,8 MNOK | 45,9 MNOK |
| Driftsresultat | 5,7 MNOK | 3,0 MNOK | 4,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,7 MNOK | 3,0 MNOK | 4,8 MNOK |
| Skattekostnad | 1,3 MNOK | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 3,4 MNOK | 2,3 MNOK | 3,8 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 21,5 MNOK | 14,9 MNOK | 32,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 21,0 MNOK | 14,5 MNOK | 31,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,9 MNOK | 4,3 MNOK | 5,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,5 MNOK | 3,9 MNOK | 5,2 MNOK |
| Sum gjeld | 17,6 MNOK | 10,6 MNOK | 26,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,7 MNOK | 10,0 MNOK | 25,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5076467.
Videre
Lignende selskaper
- Baxt Lierne AS indeks 45, nr. 2 483 · sammenlign
- Malvik Fryselager AS indeks 45, nr. 2 484 · sammenlign
- Zenith Elektro AS indeks 45, nr. 2 491 · sammenlign
- Aass Bryggeri AS indeks 45, nr. 2 498 · sammenlign
- Axnes AS indeks 45, nr. 2 504 · sammenlign