Polyform AS
Score · regnskapsår 2024
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 220 av 1 260 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 722 av 3 896 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Polyform AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 260 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 13,9 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 50,4 % (median 38,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 205 MNOK | 119 MNOK |
| Driftsmargin | 13,9 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 13,9 % | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | 25,2 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 50,4 % | 38,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,99 | 1,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | 17,0 % | 5,4 % |
| Omsetning per ansatt | 2,33 MNOK | 2,79 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Polyform AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 260 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Polyform AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Polyform AS hadde en driftsmargin på 13,9 % og en egenkapitalandel på 50,4 % i 2024, og er nr. 722 av 3 896 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 17 % og driftsmarginen steg fra 10,7 % til 13,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 57 MNOK og 231 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 223 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 231 MNOK |
| P/B | 1,0 | 57 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 25 % |
| Likviditet | 38 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Polyform AS?
Driftsmarginen var 13,9 % i 2024, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 25,2 %.
Hvor solid er Polyform AS?
Egenkapitalandelen var 50,4 % i 2024 (median 38,3 %). Gjeldsgraden var 0,99 (median 1,58).
Hvordan er likviditeten i Polyform AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,35 i 2024 (median 1,54).
Hvordan står Polyform AS i Industri?
Polyform AS er nr. 722 av 3 896 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 220 av 1 260. Omsetningen endret seg 17,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980185575
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (30.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 88 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. oktober 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 5,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Tverrvegen 37, 6020 ÅLESUND
- Kommune
- Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.polyform.no
- LEI
- 549300UTCICOX778TV57 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Ernstrmgruppen AB
- Ernstrmgruppen AB (Sverige) · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Ernstrmgruppen AB
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 67 | 67 | |
| Rang | 648 | 722 | 752 | |
| Driftsmargin | 10,7 % | 13,9 % | 14,1 % | |
| Totalrentabilitet | 19,4 % | 25,2 % | 27,9 % | |
| Egenkapitalandel | 55,6 % | 50,4 % | 49,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,35 | 1,36 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,0 % | 11,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 175,5 MNOK | 205,3 MNOK | 228,8 MNOK |
| Driftsresultat | 18,8 MNOK | 28,6 MNOK | 32,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 20,0 MNOK | 28,6 MNOK | 32,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 15,6 MNOK | 22,3 MNOK | 25,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 102,9 MNOK | 113,6 MNOK | 115,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 60,8 MNOK | 72,0 MNOK | 75,6 MNOK |
| Egenkapital | 57,2 MNOK | 57,2 MNOK | 57,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 52,0 MNOK | 52,0 MNOK | 52,0 MNOK |
| Sum gjeld | 45,7 MNOK | 56,4 MNOK | 58,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 42,7 MNOK | 53,2 MNOK | 55,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 5872107.
Videre
Lignende selskaper
- Nittedal Torvindustri AS indeks 67, nr. 718 · sammenlign
- Søve AS indeks 67, nr. 723 · sammenlign
- Oppdal Spekemat AS indeks 67, nr. 724 · sammenlign
- Metallteknikk AS indeks 67, nr. 727 · sammenlign
- Tysse Mekaniske Verksted AS indeks 67, nr. 731 · sammenlign