Tegl Flis Lim AS
Score · regnskapsår 2024
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 409 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 952 av 22 237 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 49 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Tegl Flis Lim AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,7 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 77,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 1,7 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 2,8 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 6,3 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 77,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,51 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −31,5 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Tegl Flis Lim AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Tegl Flis Lim AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Tegl Flis Lim AS hadde en driftsmargin på 1,7 % og en egenkapitalandel på 77,8 % i 2024, og er nr. 6 952 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen falt med 32 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 49 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 7 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tegl Flis Lim AS?
Driftsmarginen var 1,7 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,3 %.
Hvor solid er Tegl Flis Lim AS?
Egenkapitalandelen var 77,8 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Tegl Flis Lim AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,51 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Tegl Flis Lim AS i Handel?
Tegl Flis Lim AS er nr. 6 952 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 409 av 11 065. Omsetningen endret seg −31,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980371409
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.830)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. desember 1998 27 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Aremarkveien 42, 1792 TISTEDAL (HALDEN)
- Kommune
- Halden rang 13 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. november 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.tflas.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Bo Skammelsrud
- Styrets leder
- Bo Skammelsrud
- Regnskapsfører
- Wican Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 60 | 53 | |
| Rang | 6 189 | 6 952 | 10 366 | |
| Driftsmargin | −2,4 % | 1,7 % | −9,6 % | |
| Totalrentabilitet | −4,7 % | 6,3 % | −13,3 % | |
| Egenkapitalandel | 73,4 % | 77,8 % | 89,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,76 | 4,51 | 9,72 | |
| Omsetningsvekst | – | −31,5 % | −36,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 2,9 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5587135.
Videre
Lignende selskaper
- Caremed AS indeks 60, nr. 6 948 · sammenlign
- Aarrestad AS indeks 60, nr. 6 951 · sammenlign
- Hjulius Arendal AS indeks 60, nr. 6 954 · sammenlign
- Autotek AS indeks 60, nr. 6 955 · sammenlign
- Jojo Leketøy Kleppe AS indeks 60, nr. 6 957 · sammenlign