O Selvaags Eftf AS
Score · regnskapsår 2023
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 287 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 989 av 21 088 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
O Selvaags Eftf AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,2 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 70,0 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 0,2 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 70,0 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,55 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,57 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør O Selvaags Eftf AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- O Selvaags Eftf AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
O Selvaags Eftf AS hadde en driftsmargin på 0,2 % og en egenkapitalandel på 70,0 % i 2023, og er nr. 6 989 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,2 % (median 3,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er O Selvaags Eftf AS?
Driftsmarginen var 0,2 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %.
Hvor solid er O Selvaags Eftf AS?
Egenkapitalandelen var 70,0 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,43 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i O Selvaags Eftf AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,55 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står O Selvaags Eftf AS i Handel?
O Selvaags Eftf AS er nr. 6 989 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 287 av 6 803.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980423506
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 23. desember 1998 27 år i drift
- Aksjekapital
- 1,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 7242 KNARRLAGSUND (HITRA)
- Kommune
- Hitra rang 2–9 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 5493001ZRT0NPCQW0043 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- KI Investeringsselskap AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 48 | 67 | |
| Rang | 6 989 | 12 128 | 4 181 | |
| Driftsmargin | 0,2 % | −1,3 % | 4,5 % | |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | −4,9 % | 21,7 % | |
| Egenkapitalandel | 70,0 % | 70,5 % | 63,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,55 | 2,24 | 2,22 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,8 % | 15,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,1 MNOK | 22,0 MNOK | 25,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,6 MNOK | 4,9 MNOK | 5,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,1 MNOK | 3,1 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 3,9 MNOK | 3,5 MNOK | 3,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,8 MNOK | 2,4 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK | 2,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5074745.
Videre
Lignende selskaper
- E Lund Maskin AS indeks 61, nr. 6 983 · sammenlign
- Straabø Landhandel AS indeks 61, nr. 6 984 · sammenlign
- Speed Auto AS indeks 61, nr. 6 985 · sammenlign
- Billingtons Jernvareforretning AS indeks 61, nr. 6 987 · sammenlign
- Sveisereparatøren AS indeks 61, nr. 6 995 · sammenlign