Cemo AS

Org.nr. 980579409 · Kristiansand · Stiftet 1998 · 120 ansatte

Score · regnskapsår 2025

37av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 988 av 1 297 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 987 av 3 928 · Industri

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Cemo AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 297 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,6 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 13,3 % (median 39,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter152 MNOK117 MNOK
Driftsmargin 4,6 % 4,9 % 48 %
Resultatmargin 2,3 % 4,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 12,0 % 10,4 % 55 %
Egenkapitalandel 13,3 % 39,3 % 11 %
Gjeldsgrad 6,50 1,50 9 %
Likviditetsgrad 1 1,08 1,55 19 %
Omsetningsvekst 21,1 % 7,0 % 77 %
Omsetning per ansatt1,27 MNOK2,89 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 37 gjør Cemo AS det bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 297 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Cemo AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Cemo AS har score 37 for 2025, rang 2 987 av 3 928 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 21,1 % mot median 7,0 %.

Svakest: Soliditet: persentil 10 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,3 % mot median 39,3 %. Likviditet: persentil 19 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,08 mot median 1,55.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Cemo AS hadde en driftsmargin på 4,6 % og en egenkapitalandel på 13,3 % i 2025, og er nr. 2 987 av 3 928 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 21 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 9 MNOK og 56 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,6 MNOK 10,0 26 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 7,0 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
8,0 56 MNOK
P/B Egenkapital: 8,7 MNOK 1,0 9 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 21,1 % (median 7,0 %); Likviditetsgrad 1 1,08 (median 1,55).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 7,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet52 vekt 30 %
Soliditet10 vekt 25 %
Likviditet19 vekt 15 %
Vekst77 vekt 15 %
Konsistens29 vekt 15 %

Varighet: 23 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Cemo AS?

Driftsmarginen var 4,6 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,0 %.

Hvor solid er Cemo AS?

Egenkapitalandelen var 13,3 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 6,50 (median 1,50).

Hvordan er likviditeten i Cemo AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2025 (median 1,55).

Hvordan står Cemo AS i Industri?

Cemo AS er nr. 2 987 av 3 928 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 988 av 1 297. Omsetningen endret seg 21,1 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
13. mai 2026 SYKEHUSINNKJØP HF Kontraktstildeling: Blodgivergaver til helseforetakene i Helse Vest 6,0 MNOK (rammeavtale) 18500000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
980579409
Org.form
AS
Sektor
Industri (10.830)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
120 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
30. desember 1998 27 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Mjåvannsvegen 90, 4628 KRISTIANSAND S
Kommune
Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.cemo.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks112137
Rang3 5973 5562 987
Driftsmargin−3,1 %0,9 %4,6 %
Totalrentabilitet−3,8 %2,5 %12,0 %
Egenkapitalandel10,8 %10,2 %13,3 %
Likviditetsgrad 11,141,091,08
Omsetningsvekst–6,4 %21,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter118,0 MNOK125,5 MNOK151,9 MNOK
Driftsresultat−3,7 MNOK1,1 MNOK7,0 MNOK
Resultat før skatt−8,0 MNOK−2,5 MNOK3,4 MNOK
Årsresultat−6,3 MNOK−2,2 MNOK2,6 MNOK
Finanskostnader5,1 MNOK3,9 MNOK4,4 MNOK
Sum eiendeler76,9 MNOK59,2 MNOK65,3 MNOK
Omløpsmidler58,4 MNOK51,9 MNOK59,7 MNOK
Egenkapital8,3 MNOK6,1 MNOK8,7 MNOK
Opptjent egenkapital−1,6 MNOK−3,9 MNOK−1,2 MNOK
Sum gjeld68,6 MNOK53,1 MNOK56,6 MNOK
Kortsiktig gjeld51,1 MNOK47,8 MNOK55,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6833408.