Jrl AS

Org.nr. 980588882 · Nordre Follo · Stiftet 1999 · 12 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

71av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 229 av 1 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 655 av 5 265 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og robusthet 64 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Jrl AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 867 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,4 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 59,3 % (median 42,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter20 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 7,4 % 4,6 % 64 %
Resultatmargin 7,4 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 17,3 % 9,7 % 71 %
Egenkapitalandel 59,3 % 42,4 % 73 %
Gjeldsgrad 0,69 1,25 71 %
Likviditetsgrad 1 2,43 1,76 72 %
Omsetningsvekst 18,9 % 5,3 % 77 %
Omsetning per ansatt1,68 MNOK1,78 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 71 gjør Jrl AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 867 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Jrl AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Jrl AS har score 71 for 2025, rang 655 av 5 265 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 85 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 18,9 % mot median 5,3 %. Soliditet: persentil 72 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 59,3 % mot median 42,4 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Jrl AS med 12,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 12,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Jrl AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Jrl AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−5,2 %4,6 % −13,4 prosentpoeng 0,0 prosentpoeng −13,4 prosentpoeng
20257,4 %4,6 % +12,6 prosentpoeng +0,0 prosentpoeng +12,6 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Jrl AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Jrl AS økte 12,6 prosentpoeng.

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Jrl AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––8,2 %−5,2 %7,4 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Jrl AS økte 12,6 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Jrl AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––8,2 %−5,2 %7,4 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Jrl AS økte 12,6 prosentpoeng.

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Jrl AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––8,2 %−5,2 %7,4 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Jrl AS økte 12,6 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Jrl AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––8,2 %−5,2 %7,4 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Jrl AS økte 12,6 prosentpoeng.

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Jrl AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––8,2 %−5,2 %7,4 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Jrl AS hadde en driftsmargin på 7,4 % og en egenkapitalandel på 59,3 % i 2025, og er nr. 655 av 5 265 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −5,2 % til 7,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 10 MNOK og 13 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,6 MNOK 25,8 16 MNOK 10 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,8 MNOK
minus netto gjeld −2,9 MNOK (grovt tall)
19,1 18 MNOK 12 MNOK
P/B Egenkapital: 5,2 MNOK 4,0 21 MNOK 13 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel15 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering9 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)−3 MNOK
Egenkapitalverdi12 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør −31 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (27): Machinery.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet67 vekt 40 %
Soliditet72 vekt 20 %
Likviditet72 vekt 5 %
Vekst85 vekt 25 %
Konsistens44 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 59 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Jrl AS?

Driftsmarginen var 7,4 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,3 %.

Hvor solid er Jrl AS?

Egenkapitalandelen var 59,3 % i 2025 (median 42,4 %). Gjeldsgraden var 0,69 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Jrl AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,43 i 2025 (median 1,76).

Hvordan står Jrl AS i Industri?

Jrl AS er nr. 655 av 5 265 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 229 av 1 867. Omsetningen endret seg 18,9 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

9 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Malthe Winje AS.

Konsernregnskap. Malthe Winje AS for 2025: indeks 65 av 100, nr. 14 av 75 konsern. Se konsernregnskapet

Konsernet i tall

Sektorer
Informasjon og kommunikasjon (1 selskap), Handel (1 selskap), Kraft og energi (2 selskaper), Industri (1 selskap), Eiendom (3 selskaper) 8 av 9 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
110 i alt. Nordre Follo 110 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
2 selskaper: Kildal Kraft AS, Renewable Finance Partners AS
Underskudd
2 selskaper: Kildal Kraft AS, Renewable Finance Partners AS
Endret 2024–2025
1 selskap gikk ut.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
980588882
Org.form
AS
Sektor
Industri (27.120)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
12 registrert 10. mai 2026
Stiftet
3. mars 1999 27 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Haukeliveien 8, 1415 OPPEGÅRD (NORDRE FOLLO)
Kommune
Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Nordre Follo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
5 (én eier har over halvparten)
Største eier
51,0 % · tre største 90,0 %
Fordeling
selskaper 51 % · privatpersoner 49 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
95 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 53 år)
Konsernkjede
Eies av: Malthe Winje AS (51 %)
Øverste eier: Malthe Winje AS

Endring 2007–2025: 74 % av aksjene skiftet eier (4 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Malthe Winje AS

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks743271
Rang7404 147655
Driftsmargin8,2 %−5,2 %7,4 %
Totalrentabilitet20,3 %−12,1 %17,3 %
Egenkapitalandel60,8 %64,9 %59,3 %
Likviditetsgrad 12,512,712,43
Omsetningsvekst–−22,3 %18,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter21,9 MNOK17,0 MNOK20,2 MNOK
Driftsresultat1,8 MNOK−0,9 MNOK1,5 MNOK
Resultat før skatt1,8 MNOK−0,9 MNOK1,5 MNOK
Skattekostnad0,4 MNOK−0,2 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat1,4 MNOK−0,7 MNOK1,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler8,9 MNOK7,2 MNOK8,8 MNOK
Omløpsmidler8,7 MNOK6,8 MNOK8,7 MNOK
Egenkapital5,4 MNOK4,6 MNOK5,2 MNOK
Opptjent egenkapital5,3 MNOK4,5 MNOK5,1 MNOK
Sum gjeld3,5 MNOK2,5 MNOK3,6 MNOK
Kortsiktig gjeld3,5 MNOK2,5 MNOK3,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6514949.