Elmann AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 783 av 5 554 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 978 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Elmann AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 554 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,9 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 10,8 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 15,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 15,9 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 40,3 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 10,8 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 8,28 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 20,7 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,47 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Elmann AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 554 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Elmann AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Elmann AS har score 51 for 2025, rang 9 978 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 93 mot sammenlignbare, driftsmargin 15,9 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 71 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 20,7 % mot median 6,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 14 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 10,8 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 16 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,00 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,48).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 20,7 % (median 6,0 %); likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,48).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Elmann AS hadde en driftsmargin på 15,9 % og en egenkapitalandel på 10,8 % i 2025, og er nr. 9 978 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 10,8 % til 15,9 % og omsetningen økte med 21 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 33 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 27 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 33 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,48).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 20,7 % (median 6,0 %); Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,48).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 16 | vekt 15 % |
| Vekst | 71 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Elmann AS?
Driftsmarginen var 15,9 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 40,3 %.
Hvor solid er Elmann AS?
Egenkapitalandelen var 10,8 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 8,28 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Elmann AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2025 (median 1,48). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Elmann AS i Bygg og anlegg?
Elmann AS er nr. 9 978 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 783 av 5 554. Omsetningen endret seg 20,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980872041
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 18. juni 1999 27 år i drift
- Aksjekapital
- 0,14 MNOK
- Forretningsadresse
- Tvetenveien 164, 0671 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 45 | 51 | |
| Rang | 12 686 | 11 645 | 9 978 | |
| Driftsmargin | 7,3 % | 10,8 % | 15,9 % | |
| Totalrentabilitet | 22,0 % | 29,8 % | 40,3 % | |
| Egenkapitalandel | 15,8 % | 13,9 % | 10,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 0,98 | 1,00 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,0 % | 20,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,4 MNOK | 18,2 MNOK | 22,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | 2,0 MNOK | 3,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 1,9 MNOK | 3,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK | 2,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 6,6 MNOK | 8,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,2 MNOK | 5,3 MNOK | 7,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 4,8 MNOK | 5,7 MNOK | 7,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,4 MNOK | 5,4 MNOK | 7,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6385937.
Videre
Lignende selskaper
- Rørsenteret Kongsberg AS indeks 51, nr. 9 974 · sammenlign
- Vann og Avløpsteknikk AS indeks 51, nr. 9 976 · sammenlign
- Veto Energi AS indeks 51, nr. 9 977 · sammenlign
- Børre Andersen AS indeks 51, nr. 9 979 · sammenlign
- Erling Grimsrud AS indeks 51, nr. 9 984 · sammenlign