Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 24 av 179 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 342 av 2 037 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 179 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,5 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 75,5 % (median 40,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 98 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 5,5 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | – | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | – | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 75,5 % | 40,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,36 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,15 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 0,2 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,78 MNOK | 0,94 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (179 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS har score 68 for 2025, rang 342 av 2 037 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,15 mot median 1,39. Soliditet: persentil 85 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,5 % mot median 40,7 %.
Svakest: Vekst: persentil 21 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,2 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS hadde en driftsmargin på 5,5 % og en egenkapitalandel på 75,5 % i 2025, og er nr. 342 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 89 MNOK og 94 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 91 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 89 MNOK |
| P/B | 1,0 | 94 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 85 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 21 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS?
Driftsmarginen var 5,5 % i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var –.
Hvor solid er Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS?
Egenkapitalandelen var 75,5 % i 2025 (median 40,7 %). Gjeldsgraden var 0,33 (median 1,36).
Hvordan er likviditeten i Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,15 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS i Helse og omsorg?
Skogli Helse og Rehabiliteringssenter AS er nr. 342 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 24 av 179. Omsetningen endret seg 0,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980973549
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (87.101)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 125 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. juni 1999 27 år i drift
- Aksjekapital
- 2,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Frederik Colletts veg 13, 2614 LILLEHAMMER
- Kommune
- Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.skogli.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 75 | 61 | 68 | |
| Rang | 302 | 592 | 342 | |
| Driftsmargin | 2,4 % | 3,9 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | 5,9 % | 7,0 % | – | |
| Egenkapitalandel | 75,2 % | 74,4 % | 75,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,99 | 3,78 | 4,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,4 % | 0,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 97,2 MNOK | 97,6 MNOK | 97,8 MNOK |
| Driftsresultat | 2,4 MNOK | 3,8 MNOK | 5,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,5 MNOK | 7,2 MNOK | – |
| Årsresultat | 5,5 MNOK | 7,2 MNOK | 9,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 103,1 MNOK | 114,0 MNOK | 124,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 68,0 MNOK | 78,3 MNOK | 91,5 MNOK |
| Egenkapital | 77,6 MNOK | 84,8 MNOK | 93,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 75,1 MNOK | 82,3 MNOK | 91,4 MNOK |
| Sum gjeld | 25,5 MNOK | 29,2 MNOK | 30,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 17,0 MNOK | 20,7 MNOK | 22,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6598421.
Videre
Lignende selskaper
- Jobbklar Utvikling AS indeks 69, nr. 317 · sammenlign
- Grønneviken AS indeks 69, nr. 319 · sammenlign
- A2g Videre AS indeks 69, nr. 324 · sammenlign
- Ms-Senteret Hakadal AS indeks 68, nr. 329 · sammenlign
- Unikum Inkludering AS indeks 67, nr. 354 · sammenlign