Knut Estensen AS

Org.nr. 981031962 · Bodø · Stiftet 1999

Score · regnskapsår 2024

77av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 791 av 12 192 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 238 av 19 395 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Knut Estensen AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 12 183 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 34,8 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 88,6 % (median 33,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 34,8 % 3,7 % 95 %
Resultatmargin 32,0 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 11,2 % 8,0 % 57 %
Egenkapitalandel 88,6 % 33,4 % 97 %
Gjeldsgrad 0,13 1,42 97 %
Likviditetsgrad 1 5,56 1,42 95 %
Omsetningsvekst −2,4 % 4,1 % 41 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 77 gjør Knut Estensen AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 192 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Knut Estensen AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Knut Estensen AS hadde en driftsmargin på 34,8 % og en egenkapitalandel på 88,6 % i 2024, og er nr. 1 238 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −3,0 % til 34,8 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,3 MNOK 10,0 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
8,0 3 MNOK
P/B Egenkapital: 3,3 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 34,8 % (median 3,7 %); Egenkapitalandel 88,6 % (median 33,4 %); Likviditetsgrad 1 5,56 (median 1,42).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 8,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet76 vekt 30 %
Soliditet97 vekt 25 %
Likviditet95 vekt 15 %
Vekst41 vekt 15 %
Konsistens65 vekt 15 %

Varighet: 74 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Knut Estensen AS?

Driftsmarginen var 34,8 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.

Hvor solid er Knut Estensen AS?

Egenkapitalandelen var 88,6 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,13 (median 1,42).

Hvordan er likviditeten i Knut Estensen AS?

Likviditetsgrad 1 var 5,56 i 2024 (median 1,42).

Hvordan står Knut Estensen AS i Bygg og anlegg?

Knut Estensen AS er nr. 1 238 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 791 av 12 192. Omsetningen endret seg −2,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
981031962
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
7. juli 1999 27 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Skjerstad, 8102 SKJERSTAD (BODØ)
Kommune
Bodø rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 2. januar 2019
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks717777
Rang3 5331 2381 120
Driftsmargin−3,0 %34,8 %38,3 %
Totalrentabilitet−1,0 %11,2 %11,9 %
Egenkapitalandel83,3 %88,6 %94,8 %
Likviditetsgrad 114,845,569,12
Omsetningsvekst–−2,4 %−0,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,2 MNOK1,2 MNOK1,2 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,4 MNOK0,5 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,7 MNOK3,8 MNOK3,9 MNOK
Omløpsmidler0,6 MNOK0,7 MNOK1,0 MNOK
Egenkapital3,0 MNOK3,3 MNOK3,7 MNOK
Opptjent egenkapital2,8 MNOK3,1 MNOK3,5 MNOK
Sum gjeld0,6 MNOK0,4 MNOK0,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5973345.