Pharmex AS
Score · regnskapsår 2025
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 561 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 779 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 47 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Pharmex AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 27,0 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 35,4 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 42 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 27,0 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 25,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 49,8 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 35,4 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,82 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 25,8 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Pharmex AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Pharmex AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Pharmex AS har score 65 for 2025, rang 4 779 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 97 mot sammenlignbare, driftsmargin 27,0 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 83 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 25,8 % mot median 5,7 %.
Svakest: Konsistens: persentil 38 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Pharmex AS hadde en driftsmargin på 27,0 % og en egenkapitalandel på 35,4 % i 2025, og er nr. 4 779 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 19,3 % til 27,0 % og egenkapitalandelen falt fra 52,3 % til 35,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 101 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 84 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 101 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 47 | vekt 25 % |
| Likviditet | 43 | vekt 15 % |
| Vekst | 83 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pharmex AS?
Driftsmarginen var 27,0 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 49,8 %.
Hvor solid er Pharmex AS?
Egenkapitalandelen var 35,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,82 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Pharmex AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,56 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Pharmex AS i Handel?
Pharmex AS er nr. 4 779 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 561 av 7 414. Omsetningen endret seg 25,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 981070968
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.460)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. september 1999 27 år i drift
- Aksjekapital
- 0,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordlysveien 41, 0489 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.pharmex.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Gisle Bakken
- Styrets leder
- Ole Bækken
- Styremedlem
- Gisle Bakken
- Revisor
- Unic Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Stabekk Regnskapsservice AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 76 | 65 | |
| Rang | 1 139 | 1 562 | 4 779 | |
| Driftsmargin | 13,0 % | 19,3 % | 27,0 % | |
| Totalrentabilitet | 40,1 % | 45,9 % | 49,8 % | |
| Egenkapitalandel | 63,1 % | 52,3 % | 35,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,87 | 2,15 | 1,56 | |
| Omsetningsvekst | – | 34,1 % | 25,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,8 MNOK | 33,2 MNOK | 41,8 MNOK |
| Driftsresultat | 3,2 MNOK | 6,4 MNOK | 11,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,6 MNOK | 6,6 MNOK | 10,8 MNOK |
| Årsresultat | 2,8 MNOK | 5,2 MNOK | 8,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,9 MNOK | 15,4 MNOK | 24,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,9 MNOK | 15,4 MNOK | 24,0 MNOK |
| Egenkapital | 6,9 MNOK | 8,1 MNOK | 8,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,3 MNOK | 7,5 MNOK | 7,9 MNOK |
| Sum gjeld | 4,0 MNOK | 7,3 MNOK | 15,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,8 MNOK | 7,2 MNOK | 15,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6492549.
Videre
Lignende selskaper
- Høitomt Auto AS indeks 65, nr. 4 775 · sammenlign
- Auto Bilnett AS indeks 65, nr. 4 776 · sammenlign
- Sunde Handel AS indeks 65, nr. 4 780 · sammenlign
- El-Tunet Håvardstun Elektriske AS indeks 65, nr. 4 782 · sammenlign
- Norway Designs AS indeks 65, nr. 4 784 · sammenlign