Kapro AS
Score · regnskapsår 2023
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 566 av 1 695 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 777 av 2 410 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Kapro AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 1 694 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −3,3 % (median 8,5 %) og egenkapitalandel 87,7 % (median 41,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −3,3 % | 8,5 % |
| Resultatmargin | −3,1 % | 7,8 % |
| Totalrentabilitet | −3,2 % | 18,1 % |
| Egenkapitalandel | 87,7 % | 41,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,11 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,93 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | – | −10,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,50 MNOK | 0,63 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Kapro AS det bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 695 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Kapro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Kapro AS hadde en driftsmargin på −3,3 % og en egenkapitalandel på 87,7 % i 2023, og er nr. 777 av 2 410 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 20,3 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 20,7 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,3 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,1 % (median 7,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,3 % (median 8,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 14 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 91 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kapro AS?
Driftsmarginen var −3,3 % i 2023, mot en median på 8,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kapro AS?
Egenkapitalandelen var 87,7 % i 2023 (median 41,6 %). Gjeldsgraden var 0,14 (median 1,11).
Hvordan er likviditeten i Kapro AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,93 i 2023 (median 1,52).
Hvordan står Kapro AS i Helse og omsorg?
Kapro AS er nr. 777 av 2 410 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 566 av 1 695.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 981359224
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 14 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. oktober 1999 27 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Fitnodatgeaidnu 66, 9730 KARASJOK
- Kommune
- Karasjok rang 16–29 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.vekst-kapro.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 49 | 52 | |
| Rang | 777 | 1 315 | 1 167 | |
| Driftsmargin | −3,3 % | −4,0 % | −6,0 % | |
| Totalrentabilitet | −3,2 % | −3,6 % | −6,4 % | |
| Egenkapitalandel | 87,7 % | 88,1 % | 83,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,93 | 3,26 | 2,91 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,2 % | 4,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,1 MNOK | 6,8 MNOK | 7,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,9 MNOK | 6,6 MNOK | 6,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 2,6 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 6,1 MNOK | 5,8 MNOK | 5,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,8 MNOK | 5,5 MNOK | 5,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4837055.
Videre
Lignende selskaper
- Kirkenes Hud og Fotklinikk AS indeks 61, nr. 772 · sammenlign
- Gynekolog Elin Ødegaard AS indeks 61, nr. 773 · sammenlign
- Kipervika Legesenter AS indeks 61, nr. 774 · sammenlign
- Erik Øhren AS indeks 61, nr. 778 · sammenlign
- Øyelege LH Berger AS indeks 61, nr. 779 · sammenlign