Kampen Installasjon AS
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 853 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 680 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kampen Installasjon AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 7,5 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 6,3 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 6,4 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 7,5 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 12,38 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 10,2 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,06 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Kampen Installasjon AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kampen Installasjon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Kampen Installasjon AS har score 41 for 2025, rang 13 680 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 69 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,3 % mot median 4,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 10 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,5 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 21 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,07 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 7,5 % (median 34,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kampen Installasjon AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 7,5 % i 2025, og er nr. 13 680 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 10,0 % til 6,3 % og egenkapitalandelen falt fra 13,8 % til 7,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 16 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,5 % (median 34,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 10 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kampen Installasjon AS?
Driftsmarginen var 6,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,5 %.
Hvor solid er Kampen Installasjon AS?
Egenkapitalandelen var 7,5 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 12,38 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Kampen Installasjon AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,07 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Kampen Installasjon AS i Bygg og anlegg?
Kampen Installasjon AS er nr. 13 680 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 853 av 5 557. Omsetningen endret seg 10,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 981393082
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 13. desember 1999 26 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Bøgata 10, 0655 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.kampeninstallasjon.no
- LEI
- 984500C66152H4FF1014 fornyes 1. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Øyvind Brenden
- Styrets leder
- Tom Erik Brekke
- Styremedlem
- Marcus Virik
- Varamedlem
- Trym Berggren Bakken
- Revisor
- ERNST & Young AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 47 | 41 | |
| Rang | 11 705 | 10 829 | 13 680 | |
| Driftsmargin | 21,6 % | 10,0 % | 6,3 % | |
| Totalrentabilitet | 51,7 % | 34,6 % | 23,5 % | |
| Egenkapitalandel | 3,5 % | 13,8 % | 7,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,18 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,3 % | 10,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29,3 MNOK | 28,0 MNOK | 30,9 MNOK |
| Driftsresultat | 6,3 MNOK | 2,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,5 MNOK | 2,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Årsresultat | 5,0 MNOK | 2,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,6 MNOK | 8,7 MNOK | 8,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,6 MNOK | 8,5 MNOK | 8,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 1,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 12,2 MNOK | 7,5 MNOK | 8,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 12,2 MNOK | 7,3 MNOK | 8,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6591891.
Videre
Lignende selskaper
- Ess-Installasjon AS indeks 41, nr. 13 675 · sammenlign
- Dragados Norge AS indeks 41, nr. 13 676 · sammenlign
- Bjørndal Vedlikehold AS indeks 41, nr. 13 678 · sammenlign
- Brandbu Byggservice AS indeks 41, nr. 13 681 · sammenlign
- Svalbard Bygg AS indeks 41, nr. 13 683 · sammenlign