Forestia AS
Score · regnskapsår 2025
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 96 av 312 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 793 av 2 392 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Forestia AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 312 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,3 % (median 6,3 %) og egenkapitalandel 31,9 % (median 33,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 211 MNOK | 1 147 MNOK |
| Driftsmargin | 7,3 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 7,6 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | 14,1 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 31,9 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,13 | 1,94 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,01 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 10,7 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 5,45 MNOK | 6,01 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Forestia AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (312 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Forestia AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Forestia AS har score 59 for 2025, rang 793 av 2 392 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 82 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,01 mot median 1,31. Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,7 % mot median 7,2 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Forestia AS hadde en driftsmargin på 7,3 % og en egenkapitalandel på 31,9 % i 2025, og er nr. 793 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 262 MNOK og 722 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 722 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 483 MNOK |
| P/B | 1,0 | 262 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 46 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | 61 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Forestia AS?
Driftsmarginen var 7,3 % i 2025, mot en median på 6,3 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,1 %.
Hvor solid er Forestia AS?
Egenkapitalandelen var 31,9 % i 2025 (median 33,3 %). Gjeldsgraden var 2,13 (median 1,94).
Hvordan er likviditeten i Forestia AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,01 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Forestia AS i Industri?
Forestia AS er nr. 793 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 96 av 312. Omsetningen endret seg 10,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 981393961
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (16.210)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 222 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 16. desember 1999 26 år i drift
- Aksjekapital
- 4,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Damvegen 31, 2435 BRASKEREIDFOSS (VÅLER)
- Kommune
- Våler (Innlandet) rang 35 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300KS6USOIAYCQ440 fornyes 14. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Byggma ASA (Norge)
- Øverste morselskap
- Investor AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 63 | 59 | |
| Rang | 775 | 627 | 793 | |
| Driftsmargin | 13,4 % | 9,1 % | 7,3 % | |
| Totalrentabilitet | 19,4 % | 15,6 % | 14,1 % | |
| Egenkapitalandel | 26,5 % | 32,2 % | 31,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,01 | 2,24 | 2,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,7 % | 10,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 035,4 MNOK | 1 094,0 MNOK | 1 210,8 MNOK |
| Driftsresultat | 138,4 MNOK | 99,6 MNOK | 88,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 141,6 MNOK | 103,6 MNOK | 92,6 MNOK |
| Årsresultat | 110,5 MNOK | 80,8 MNOK | 72,2 MNOK |
| Finanskostnader | 28,4 MNOK | 23,2 MNOK | 23,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 875,7 MNOK | 811,4 MNOK | 819,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 736,4 MNOK | 678,1 MNOK | 655,0 MNOK |
| Egenkapital | 231,7 MNOK | 261,3 MNOK | 261,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 151,0 MNOK | 180,6 MNOK | 181,0 MNOK |
| Sum gjeld | 644,0 MNOK | 550,1 MNOK | 557,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 365,6 MNOK | 302,6 MNOK | 326,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7184319.
Videre
Lignende selskaper
- Linde Gas AS indeks 58, nr. 809 · sammenlign
- Norbit Subsea AS indeks 58, nr. 811 · sammenlign
- HELI-ONE (NORWAY) AS indeks 58, nr. 812 · sammenlign
- Survitec Safety Solutions Norway AS indeks 58, nr. 813 · sammenlign
- Life Technologies AS indeks 58, nr. 820 · sammenlign