I3 Element AS
Score · regnskapsår 2025
22av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 036 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 134 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 17 og soliditet 4 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
I3 Element AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 0,9 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −1,3 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −4,1 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −1,8 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 112,35 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 27,6 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,81 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 22 gjør I3 Element AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- I3 Element AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
I3 Element AS har score 22 for 2025, rang 18 134 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 27,6 % mot median 6,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 4 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,9 % mot median 34,1 %. Konsistens: persentil 15 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,9 % (median 34,1 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,48).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −4,1 % (median 4,2 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
I3 Element AS hadde en driftsmargin på −1,3 % og en egenkapitalandel på 0,9 % i 2025, og er nr. 18 134 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −7,4 % til −1,3 % og omsetningen økte med 28 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,9 % (median 34,1 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,48).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,1 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,3 % (median 4,5 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 27,6 % (median 6,0 %); Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,48).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 17 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 4 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 15 | vekt 15 % |
Varighet: 19 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er I3 Element AS?
Driftsmarginen var −1,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er I3 Element AS?
Egenkapitalandelen var 0,9 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 112,35 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i I3 Element AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,99 i 2025 (median 1,48). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står I3 Element AS i Bygg og anlegg?
I3 Element AS er nr. 18 134 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 036 av 5 557. Omsetningen endret seg 27,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982128714
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 26. april 2000 26 år i drift
- Aksjekapital
- 4,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Tyinvegen 3831, 2973 RYFOSS (VANG)
- Kommune
- Vang rang 2–12 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Vegar Hella Nyland
- Styrets leder
- Bjørn Gjølme
- Styremedlem
- Odd Magne Grythe
- Styremedlem
- Arild Abildgaard Dimmen
- Styremedlem
- Anders Kristiansen
- Styremedlem
- Ståle Lien
- Revisor
- Valdresrevisorene AS
- Regnskapsfører
- Valdres Økonomi AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 10 | 22 | |
| Rang | 15 356 | 18 838 | 18 134 | |
| Driftsmargin | 4,1 % | −7,4 % | −1,3 % | |
| Totalrentabilitet | 5,9 % | −7,9 % | −1,8 % | |
| Egenkapitalandel | 17,1 % | 6,5 % | 0,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,02 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | −27,3 % | 27,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,3 MNOK | 18,4 MNOK | 23,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | −1,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | −2,0 MNOK | −1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | −2,0 MNOK | −1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,8 MNOK | 16,9 MNOK | 15,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,4 MNOK | 4,6 MNOK | 3,8 MNOK |
| Egenkapital | 3,1 MNOK | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,1 MNOK | −5,1 MNOK | −6,1 MNOK |
| Sum gjeld | 14,8 MNOK | 15,8 MNOK | 14,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,3 MNOK | 4,5 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6884392.
Videre
Lignende selskaper
- Namdal Byggservice Entreprenør AS indeks 22, nr. 18 125 · sammenlign
- Botnebygg AS indeks 22, nr. 18 136 · sammenlign
- Kjell Foss Nord AS indeks 22, nr. 18 145 · sammenlign
- KR Bygg AS indeks 22, nr. 18 146 · sammenlign
- Kristoffersen AS indeks 22, nr. 18 147 · sammenlign