Focus Security AS

Org.nr. 982382386 · Sandefjord · Stiftet 2000 · 10 ansatte

Score · regnskapsår 2025

69av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 165 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 590 av 22 952 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Focus Security AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,2 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 68,7 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter21 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 7,2 % 3,4 % 73 %
Resultatmargin 7,1 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,4 % 10,0 % 65 %
Egenkapitalandel 68,7 % 36,3 % 85 %
Gjeldsgrad 0,46 1,51 84 %
Likviditetsgrad 1 2,91 1,73 78 %
Omsetningsvekst 8,7 % 5,7 % 59 %
Omsetning per ansatt2,12 MNOK2,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 69 gjør Focus Security AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Focus Security AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Focus Security AS har score 69 for 2025, rang 3 590 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 85 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 68,7 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,91 mot median 1,73.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Focus Security AS hadde en driftsmargin på 7,2 % og en egenkapitalandel på 68,7 % i 2025, og er nr. 3 590 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 54,1 % til 68,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 7 MNOK og 16 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,2 MNOK 10,0 12 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,5 MNOK
minus netto gjeld −4,0 MNOK
8,0 16 MNOK
P/B Egenkapital: 7,3 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet69 vekt 30 %
Soliditet85 vekt 25 %
Likviditet78 vekt 15 %
Vekst59 vekt 15 %
Konsistens43 vekt 15 %

Varighet: 66 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Focus Security AS?

Driftsmarginen var 7,2 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,4 %.

Hvor solid er Focus Security AS?

Egenkapitalandelen var 68,7 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,46 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Focus Security AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,91 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Focus Security AS i Handel?

Focus Security AS er nr. 3 590 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 165 av 7 414. Omsetningen endret seg 8,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
982382386
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.900)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
10 registrert 10. april 2026
Stiftet
4. september 2000 26 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Hangarveien 3A, 3241 SANDEFJORD
Kommune
Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks646569
Rang5 9235 1563 590
Driftsmargin−1,6 %6,9 %7,2 %
Totalrentabilitet−2,7 %12,1 %15,4 %
Egenkapitalandel75,2 %54,1 %68,7 %
Likviditetsgrad 13,511,972,91
Omsetningsvekst–33,7 %8,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter14,6 MNOK19,5 MNOK21,2 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK1,4 MNOK1,5 MNOK
Resultat før skatt−0,6 MNOK0,1 MNOK1,5 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK−0,2 MNOK1,2 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK1,3 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler9,0 MNOK11,3 MNOK10,6 MNOK
Omløpsmidler7,8 MNOK10,2 MNOK9,6 MNOK
Egenkapital6,8 MNOK6,1 MNOK7,3 MNOK
Opptjent egenkapital6,6 MNOK5,9 MNOK7,1 MNOK
Sum gjeld2,2 MNOK5,2 MNOK3,3 MNOK
Kortsiktig gjeld2,2 MNOK5,2 MNOK3,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6690614.