AB Snekkern AS
Score · regnskapsår 2024
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 121 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 130 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 34 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
AB Snekkern AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,5 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 29,3 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,5 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 2,3 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,42 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 24,7 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør AB Snekkern AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- AB Snekkern AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
AB Snekkern AS hadde en driftsmargin på 0,5 % og en egenkapitalandel på 29,3 % i 2024, og er nr. 13 130 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −5,9 % til 0,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 24,7 % (median 4,1 %); Likviditetsgrad 1 1,02 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 34 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 30 | vekt 15 % |
| Vekst | 70 | vekt 15 % |
| Konsistens | 37 | vekt 15 % |
Varighet: 32 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er AB Snekkern AS?
Driftsmarginen var 0,5 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,3 %.
Hvor solid er AB Snekkern AS?
Egenkapitalandelen var 29,3 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 2,42 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i AB Snekkern AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står AB Snekkern AS i Bygg og anlegg?
AB Snekkern AS er nr. 13 130 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 121 av 12 197. Omsetningen endret seg 24,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982428645
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. september 2000 26 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Hans M Gystads veg 6, 2050 JESSHEIM (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. desember 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 41 | 21 | |
| Rang | 15 287 | 13 130 | 18 373 | |
| Driftsmargin | −5,9 % | 0,5 % | −4,4 % | |
| Totalrentabilitet | −22,2 % | 2,3 % | −32,9 % | |
| Egenkapitalandel | 28,6 % | 29,3 % | 9,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 1,02 | 0,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,7 % | −6,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6020893.
Videre
Lignende selskaper
- VARME & Elektrokomfort AS indeks 41, nr. 13 128 · sammenlign
- Hus1 Norge AS indeks 41, nr. 13 131 · sammenlign
- Tømrer Knut-Øivind Bruun AS indeks 41, nr. 13 134 · sammenlign
- Malerfirma Thorkildsen AS indeks 41, nr. 13 135 · sammenlign
- Lone Bygg AS indeks 41, nr. 13 136 · sammenlign