Percolo AS
Score · regnskapsår 2025
81av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 341 av 11 287 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 649 av 22 949 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Percolo AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 284 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,4 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 93,6 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 11,4 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 16,9 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 7,3 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 93,6 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 12,58 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 36,3 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 81 gjør Percolo AS det bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 287 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Percolo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Percolo AS har score 81 for 2025, rang 649 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 93,6 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 96 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 12,58 mot median 1,74.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Percolo AS hadde en driftsmargin på 11,4 % og en egenkapitalandel på 93,6 % i 2025, og er nr. 649 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 34,7 % til 11,4 % og omsetningen økte med 36 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,4 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 93,6 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 12,58 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Percolo AS?
Driftsmarginen var 11,4 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,3 %.
Hvor solid er Percolo AS?
Egenkapitalandelen var 93,6 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,07 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Percolo AS?
Likviditetsgrad 1 var 12,58 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Percolo AS i Handel?
Percolo AS er nr. 649 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 341 av 11 287. Omsetningen endret seg 36,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982608988
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.640)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. oktober 2000 26 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ropernveien 2A, 1367 SNARØYA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. november 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300L48OF0NEJDE882 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 91 | 77 | 81 | |
| Rang | 318 | 1 403 | 649 | |
| Driftsmargin | 51,8 % | 34,7 % | 11,4 % | |
| Totalrentabilitet | 45,9 % | 15,7 % | 7,3 % | |
| Egenkapitalandel | 81,1 % | 93,4 % | 93,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,54 | 7,67 | 12,58 | |
| Omsetningsvekst | – | −41,1 % | 36,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,7 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,0 MNOK | 3,8 MNOK | 4,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,7 MNOK | 1,9 MNOK | 3,3 MNOK |
| Egenkapital | 3,2 MNOK | 3,6 MNOK | 3,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,2 MNOK | 3,6 MNOK | 3,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6649754.
Videre
Lignende selskaper
- Extemplo Fargeforhandler AS indeks 81, nr. 645 · sammenlign
- Varme og Sikkerhet AS indeks 81, nr. 646 · sammenlign
- Evas Hjerterom AS indeks 81, nr. 647 · sammenlign
- Plenus AS indeks 81, nr. 648 · sammenlign
- Palestinabutikken i Bergen AS indeks 81, nr. 651 · sammenlign