Qondor AS
Score · regnskapsår 2025
36av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 646 av 788 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 838 av 2 337 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Qondor AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 788 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,9 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 33,6 % (median 26,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,9 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | −1,6 % | 10,2 % |
| Totalrentabilitet | 2,5 % | 23,6 % |
| Egenkapitalandel | 33,6 % | 26,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,98 | 2,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,73 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 18,4 % | 8,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,44 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 36 gjør Qondor AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (788 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Qondor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Qondor AS har score 36 for 2025, rang 1 838 av 2 337 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 72 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 18,4 % mot median 8,4 %.
Svakest: Likviditet: persentil 4 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,73 mot median 1,29. Lønnsomhet: persentil 20 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,9 % mot median 9,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,73 (median 1,29).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,6 % (median 10,2 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 11,1 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −10,2, bransjen +1,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Qondor AS med 10,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 11,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Qondor AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 8 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13,1 % | 8,7 % | −0,5 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng |
| 2025 | 2,9 % | 9,7 % | −10,2 prosentpoeng | +1,0 prosentpoeng | −11,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Qondor AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Qondor AS falt 10,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,6 % | 13,1 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Qondor AS falt 10,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,6 % | 13,1 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Qondor AS falt 10,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,6 % | 13,1 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Qondor AS falt 10,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,6 % | 13,1 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Qondor AS falt 10,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,6 % | 13,1 % | 2,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Qondor AS falt 10,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,6 % | 13,1 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Qondor AS hadde en driftsmargin på 2,9 % og en egenkapitalandel på 33,6 % i 2025, og er nr. 1 838 av 2 337 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 13,1 % til 2,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 11 MNOK |
| P/B | 4,1 | 24 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,73 (median 1,29).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,6 % (median 10,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Qondor AS?
Driftsmarginen var 2,9 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Qondor AS?
Egenkapitalandelen var 33,6 % i 2025 (median 26,8 %). Gjeldsgraden var 1,98 (median 2,65).
Hvordan er likviditeten i Qondor AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,73 i 2025 (median 1,29). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Qondor AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Qondor AS er nr. 1 838 av 2 337 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 646 av 788. Omsetningen endret seg 18,4 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Qondor AS.
Qondor AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Qondor AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982685478
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 18 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. november 2000 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,44 MNOK
- Forretningsadresse
- Tmv-Kaia 21, 7042 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.qondor.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9
- Største eier
- 31,5 % · tre største 87,1 %
- Fordeling
- selskaper 97 % · privatpersoner 3 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 35 %
- Wtgc AS · 31,5 %
- Durabo AS · 31,5 %
- Braconda AS · 24,2 %
- Utsikten Eiendom AS · 4,8 %
- Investimenti AS · 2,0 %
- Ceo AS · 1,8 %
- Kamg Holding AS · 0,6 %
- Kakg Holding AS · 0,2 %
- 1 privatpersoner · 3,5 %
Endring 2007–2025:
97 % av aksjene skiftet eier (8 nye og 3 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Braconda AS, Ceo AS, Durabo AS, Investimenti AS, Kakg Holding AS
Eier flertallet i: Muvs AS (100 %)
Har eierandeler i: Muvs AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 57 | 36 | |
| Rang | 1 378 | 765 | 1 838 | |
| Driftsmargin | 13,6 % | 13,1 % | 2,9 % | |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 12,3 % | 2,5 % | |
| Egenkapitalandel | 38,8 % | 49,0 % | 33,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,57 | 0,55 | 0,73 | |
| Omsetningsvekst | – | 29,1 % | 18,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,0 MNOK | 21,9 MNOK | 26,0 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 2,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,9 MNOK | 2,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 2,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,4 MNOK | 24,0 MNOK | 35,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 2,6 MNOK | 5,9 MNOK |
| Egenkapital | 6,8 MNOK | 11,8 MNOK | 11,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,1 MNOK | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK |
| Sum gjeld | 10,7 MNOK | 12,3 MNOK | 23,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,2 MNOK | 4,8 MNOK | 8,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6954374.
Videre
Lignende selskaper
- Visindi Trondheim AS indeks 36, nr. 1 837 · sammenlign
- Virtus Advokat AS indeks 36, nr. 1 842 · sammenlign
- Progressum Gruppen AS indeks 36, nr. 1 843 · sammenlign
- Robust Regnskap og Revisjon AS indeks 36, nr. 1 844 · sammenlign
- Astrup Fearnley Solutions AS indeks 36, nr. 1 846 · sammenlign