Sedicon AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 243 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 858 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sedicon AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,2 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 22,4 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 9,2 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 8,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 11,9 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 22,4 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,47 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,83 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 99,3 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Sedicon AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sedicon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Sedicon AS har score 61 for 2025, rang 6 858 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 99,3 % mot median 5,7 %. Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,83 mot median 1,73.
Svakest: Konsistens: persentil 26 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 31 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 22,4 % mot median 36,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sedicon AS hadde en driftsmargin på 9,2 % og en egenkapitalandel på 22,4 % i 2025, og er nr. 6 858 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −17,1 % til 9,2 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 31 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 26 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sedicon AS?
Driftsmarginen var 9,2 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,9 %.
Hvor solid er Sedicon AS?
Egenkapitalandelen var 22,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 3,47 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Sedicon AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,83 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Sedicon AS i Handel?
Sedicon AS er nr. 6 858 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 243 av 7 414. Omsetningen endret seg 99,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 983038891
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. januar 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Sluppenvegen 19, 7037 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.sedicon.no
- LEI
- 549300KO7F0MSOI73Y69 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Jarala AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 25 | 61 | |
| Rang | 10 674 | 19 237 | 6 858 | |
| Driftsmargin | 14,0 % | −17,1 % | 9,2 % | |
| Totalrentabilitet | 23,6 % | −10,5 % | 11,9 % | |
| Egenkapitalandel | 20,7 % | 15,7 % | 22,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 2,64 | 5,83 | |
| Omsetningsvekst | – | −57,1 % | 99,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,0 MNOK | 7,7 MNOK | 15,4 MNOK |
| Driftsresultat | 2,5 MNOK | −1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,4 MNOK | −1,7 MNOK | 1,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | −0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,4 MNOK | 11,4 MNOK | 12,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,8 MNOK | 5,5 MNOK | 5,9 MNOK |
| Egenkapital | 2,4 MNOK | 1,8 MNOK | 2,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,0 MNOK | −1,5 MNOK | −0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 9,1 MNOK | 9,6 MNOK | 9,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,8 MNOK | 2,1 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6776422.
Videre
Lignende selskaper
- Fresh Deli Askim AS indeks 61, nr. 6 855 · sammenlign
- Norsk Kjøtthandel AS indeks 61, nr. 6 856 · sammenlign
- Benkespesialisten AS indeks 60, nr. 6 862 · sammenlign
- Vadheim Landhandel AS indeks 60, nr. 6 864 · sammenlign
- Ellingsen Daglegvarer AS indeks 60, nr. 6 865 · sammenlign