Expectit AS
Score · regnskapsår 2023
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 624 av 967 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 881 av 3 024 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Expectit AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 967 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 12,1 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 12,3 % (median 35,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 12,1 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 12,3 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 30,9 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 12,3 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | 7,15 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 18,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,30 MNOK | 1,65 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Expectit AS det bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (967 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Expectit AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Expectit AS hadde en driftsmargin på 12,1 % og en egenkapitalandel på 12,3 % i 2023, og er nr. 1 881 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 21 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 19 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 21 MNOK |
| P/B | 2,6 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,37).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Expectit AS?
Driftsmarginen var 12,1 % i 2023, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,9 %.
Hvor solid er Expectit AS?
Egenkapitalandelen var 12,3 % i 2023 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 7,15 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i Expectit AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,92 i 2023 (median 1,37). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Expectit AS i Informasjon og kommunikasjon?
Expectit AS er nr. 1 881 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 624 av 967.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Storeng Invest AS. Personer vises ikke med navn.
Storeng Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Storeng Invest AS
- Expectit AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 983053041
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (63.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 17 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 18. februar 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Rosenholmveien 25, 1414 TROLLÅSEN (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.expectit.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 91,0 %
- Fordeling
- selskaper 96 % · privatpersoner 4 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 91 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Storeng Invest AS (91 %)
Øverste eier: privatperson
- Storeng Invest AS · 91,0 %
- Ameta Invest AS · 5,0 %
- 1 privatpersoner · 4,0 %
Endring 2007–2025:
96 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 3 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Ameta Invest AS, Storeng Invest AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 45 | 48 | |
| Rang | 1 881 | 1 963 | 1 794 | |
| Driftsmargin | 12,1 % | 13,1 % | 16,6 % | |
| Totalrentabilitet | 30,9 % | 27,9 % | 37,3 % | |
| Egenkapitalandel | 12,3 % | 10,0 % | 10,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 0,89 | 0,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,8 % | 5,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22,0 MNOK | 23,1 MNOK | 24,3 MNOK |
| Driftsresultat | 2,7 MNOK | 3,0 MNOK | 4,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,7 MNOK | 3,1 MNOK | 4,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 2,2 MNOK | 2,4 MNOK | 3,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,9 MNOK | 11,2 MNOK | 11,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,2 MNOK | 8,9 MNOK | 8,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 7,8 MNOK | 10,1 MNOK | 10,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,8 MNOK | 10,0 MNOK | 9,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5204873.
Videre
Lignende selskaper
- AS GRIMSTAD ADRESSETIDENDE indeks 43, nr. 1 875 · sammenlign
- Altoros Norge AS indeks 43, nr. 1 877 · sammenlign
- Like IT AS indeks 43, nr. 1 879 · sammenlign
- Aurora Kino AS indeks 43, nr. 1 883 · sammenlign
- Uptime Consulting AS indeks 43, nr. 1 887 · sammenlign