NF Engros AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 765 av 7 157 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 771 av 22 226 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
NF Engros AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 157 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,5 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel −48,8 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 6,5 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 21,5 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | −48,8 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,28 MNOK | 2,05 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør NF Engros AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 157 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- NF Engros AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
NF Engros AS har score 32 for 2024, rang 17 771 av 22 226 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,5 % mot median 3,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −48,8 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 4 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,67 mot median 1,71.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −48,8 % (median 36,3 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,67 (median 1,71).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
NF Engros AS hadde en driftsmargin på 6,5 % og en egenkapitalandel på −48,8 % i 2024, og er nr. 17 771 av 22 226 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −0,5 % til 6,5 %.
NF Engros AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −48,8 % (median 36,3 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,67 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 2,7 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen −69,8 %. I de andre årene var driftsmarginen 3,0 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 10 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 23 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er NF Engros AS?
Driftsmarginen var 6,5 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,5 %.
Hvor solid er NF Engros AS?
Egenkapitalandelen var −48,8 % i 2024 (median 36,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i NF Engros AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,67 i 2024 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står NF Engros AS i Handel?
NF Engros AS er nr. 17 771 av 22 226 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 765 av 7 157. Omsetningen endret seg −16,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 983387594
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.380)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 30. april 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Hegrenesveien 54, 5042 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- Nettside
- nfengros.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 14 | 32 | |
| Rang | 236 | 19 392 | 17 771 | |
| Driftsmargin | 2,7 % | −0,5 % | 6,5 % | |
| Totalrentabilitet | 17,5 % | −1,5 % | 21,5 % | |
| Egenkapitalandel | −69,8 % | −56,1 % | −48,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,57 | 0,62 | 0,67 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,7 % | −16,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20,1 MNOK | 16,4 MNOK | 13,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,2 MNOK | 4,5 MNOK | 4,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,9 MNOK | 4,2 MNOK | 4,2 MNOK |
| Egenkapital | −2,2 MNOK | −2,5 MNOK | −2,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,3 MNOK | −2,6 MNOK | −2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,5 MNOK | 7,0 MNOK | 6,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,1 MNOK | 6,7 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6333209.
Videre
Lignende selskaper
- Extra Leker Skien AS indeks 32, nr. 17 761 · sammenlign
- Butikkdrift Rudshavn AS indeks 32, nr. 17 770 · sammenlign
- Alf Lea AS indeks 32, nr. 17 773 · sammenlign
- Arg Brands AS indeks 32, nr. 17 774 · sammenlign
- Sletten Fargehandel AS indeks 32, nr. 17 779 · sammenlign