Arribatec Cloud AS

Org.nr. 983398308 · Hamar · Stiftet 2001 · 45 ansatte

Score · regnskapsår 2024

34av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 586 av 709 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 610 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Arribatec Cloud AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 709 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin −5,4 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 12,4 % (median 29,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 2. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter142 MNOK105 MNOK
Driftsmargin −5,4 % 5,9 % 15 %
Resultatmargin −5,6 % 6,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −9,5 % 11,6 % 10 %
Egenkapitalandel 12,4 % 29,2 % 24 %
Gjeldsgrad 7,08 2,29 22 %
Likviditetsgrad 1 1,49 1,17 71 %
Omsetningsvekst 14,5 % 7,2 % 66 %
Omsetning per ansatt3,15 MNOK2,88 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 34 gjør Arribatec Cloud AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (709 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Arribatec Cloud AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Arribatec Cloud AS hadde en driftsmargin på −5,4 % og en egenkapitalandel på 12,4 % i 2024, og er nr. 2 610 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 0,9 % til −5,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 12 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −2,7 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −3,3 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 9,0 MNOK 2,6 23 MNOK 12 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,6 % (median 6,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,4 % (median 5,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet12 vekt 30 %
Soliditet23 vekt 25 %
Likviditet71 vekt 15 %
Vekst66 vekt 15 %
Konsistens24 vekt 15 %

Varighet: 40 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Arribatec Cloud AS?

Driftsmarginen var −5,4 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −9,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Arribatec Cloud AS?

Egenkapitalandelen var 12,4 % i 2024 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 7,08 (median 2,29).

Hvordan er likviditeten i Arribatec Cloud AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,49 i 2024 (median 1,17).

Hvordan står Arribatec Cloud AS i Informasjon og kommunikasjon?

Arribatec Cloud AS er nr. 2 610 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 586 av 709. Omsetningen endret seg 14,5 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Arribatec Group ASA.

Konsernregnskap. Arribatec Group ASA for 2025: indeks 54 av 100, nr. 15 av 35 konsern. Se konsernregnskapet

  • Arribatec Group ASA operativt · Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Arribatec Cloud AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 37 · nr. 2540 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
    • Arribatec Norge AS eid 100 % · operativt · indeks 47 · nr. 1929 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
    • Arribatec EA & Bpm AS eid 100 % · operativt · indeks 43 · nr. 2158 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
983398308
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.200)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
45 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
14. mai 2001 25 år i drift
Aksjekapital
0,40 MNOK
Forretningsadresse
Storhamargata 44, 2317 HAMAR
Kommune
Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.innit.no
Selskapets forretningskommune, Hamar. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Arribatec Group ASA (100 %)
Øverste eier: Arribatec Group ASA

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 3 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Arribatec Group ASA
Utgått (selskaper): Hamar Regnskapsforum AS

Har eierandeler i: Hemmat AS (0 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 2. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks463437
Rang1 7942 6102 540
Driftsmargin0,9 %−5,4 %1,6 %
Totalrentabilitet3,0 %−9,5 %6,3 %
Egenkapitalandel25,2 %12,4 %20,6 %
Likviditetsgrad 11,461,491,11
Omsetningsvekst–14,5 %4,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter123,8 MNOK141,8 MNOK148,3 MNOK
Driftsresultat1,1 MNOK−7,7 MNOK2,3 MNOK
Resultat før skatt1,1 MNOK−8,0 MNOK3,3 MNOK
Skattekostnad0,2 MNOK−1,8 MNOK0,8 MNOK
Årsresultat0,8 MNOK−6,2 MNOK2,6 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK1,0 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler51,0 MNOK72,7 MNOK56,2 MNOK
Omløpsmidler43,8 MNOK64,8 MNOK46,5 MNOK
Egenkapital12,8 MNOK9,0 MNOK11,6 MNOK
Opptjent egenkapital11,6 MNOK5,4 MNOK8,0 MNOK
Sum gjeld38,1 MNOK63,7 MNOK44,7 MNOK
Kortsiktig gjeld30,0 MNOK43,5 MNOK41,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 5949623.