Compartner Teleteknikk AS
Score · regnskapsår 2024
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 351 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 853 av 22 237 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Compartner Teleteknikk AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −3,2 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 49,0 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −3,2 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 49,0 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,04 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,70 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −9,7 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Compartner Teleteknikk AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Compartner Teleteknikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Compartner Teleteknikk AS hadde en driftsmargin på −3,2 % og en egenkapitalandel på 49,0 % i 2024, og er nr. 12 853 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,0 % (median 1,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,2 % (median 2,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 23 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Compartner Teleteknikk AS?
Driftsmarginen var −3,2 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Compartner Teleteknikk AS?
Egenkapitalandelen var 49,0 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,04 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Compartner Teleteknikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,70 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Compartner Teleteknikk AS i Handel?
Compartner Teleteknikk AS er nr. 12 853 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 351 av 11 065. Omsetningen endret seg −9,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 983401708
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. mai 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Midtveien 1B, 1526 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. januar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.compartner.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 46 | 59 | |
| Rang | 8 739 | 12 853 | 7 604 | |
| Driftsmargin | −1,6 % | −3,2 % | 1,7 % | |
| Totalrentabilitet | 4,9 % | 1,2 % | 8,7 % | |
| Egenkapitalandel | 48,2 % | 49,0 % | 58,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,73 | 2,70 | 3,74 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,7 % | −7,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,4 MNOK | 5,8 MNOK | 5,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,2 MNOK | 5,0 MNOK | 4,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,5 MNOK | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,4 MNOK | 2,3 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | 2,5 MNOK | 2,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5470929.
Videre
Lignende selskaper
- Bokhjørna AS indeks 46, nr. 12 851 · sammenlign
- Motoring AS indeks 46, nr. 12 854 · sammenlign
- Gulholm AS indeks 46, nr. 12 855 · sammenlign
- Rydning Bilteam Silsand AS indeks 46, nr. 12 856 · sammenlign
- Sjønnesen AS indeks 46, nr. 12 857 · sammenlign