Thrace Polybulk AS

Org.nr. 983435963 · Porsgrunn · Stiftet 2001 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2025

74av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 322 av 3 706 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 990 av 22 949 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Thrace Polybulk AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 3 706 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,8 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 53,2 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter179 MNOK93 MNOK
Driftsmargin 12,8 % 3,0 % 92 %
Resultatmargin 12,0 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 22,2 % 11,6 % 78 %
Egenkapitalandel 53,2 % 30,0 % 80 %
Gjeldsgrad 0,88 2,23 79 %
Likviditetsgrad 1 2,02 1,39 76 %
Omsetningsvekst 8,2 % 6,1 % 58 %
Omsetning per ansatt16,26 MNOK5,07 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 74 gjør Thrace Polybulk AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 706 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Thrace Polybulk AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Thrace Polybulk AS har score 74 for 2025, rang 1 990 av 22 949 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,8 % mot median 3,0 %. Soliditet: persentil 80 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 53,2 % mot median 30,0 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Thrace Polybulk AS hadde en driftsmargin på 12,8 % og en egenkapitalandel på 53,2 % i 2025, og er nr. 1 990 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 55 MNOK og 182 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 16,7 MNOK 10,0 167 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 22,8 MNOK
minus netto gjeld 0,1 MNOK
8,0 182 MNOK
P/B Egenkapital: 54,7 MNOK 1,0 55 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 12,8 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 53,2 % (median 30,0 %); Likviditetsgrad 1 2,02 (median 1,39).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet85 vekt 30 %
Soliditet80 vekt 25 %
Likviditet76 vekt 15 %
Vekst58 vekt 15 %
Konsistens58 vekt 15 %

Varighet: 80 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Thrace Polybulk AS?

Driftsmarginen var 12,8 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,2 %.

Hvor solid er Thrace Polybulk AS?

Egenkapitalandelen var 53,2 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,88 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Thrace Polybulk AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,02 i 2025 (median 1,39).

Hvordan står Thrace Polybulk AS i Handel?

Thrace Polybulk AS er nr. 1 990 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 322 av 3 706. Omsetningen endret seg 8,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
983435963
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.860)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
11 registrert 10. desember 2025
Stiftet
22. mai 2001 25 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Strømtangvegen 15A, 3950 BREVIK (PORSGRUNN)
Kommune
Porsgrunn rang 5–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
636700IE1IDFRM9ANV92 fornyes 16. mai 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks867874
Rang9091 1571 990
Driftsmargin14,7 %13,3 %12,8 %
Totalrentabilitet23,3 %18,3 %22,2 %
Egenkapitalandel58,5 %57,4 %53,2 %
Likviditetsgrad 12,262,242,02
Omsetningsvekst–17,8 %8,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter140,3 MNOK165,3 MNOK178,8 MNOK
Driftsresultat20,6 MNOK22,0 MNOK22,8 MNOK
Resultat før skatt20,7 MNOK21,7 MNOK21,5 MNOK
Årsresultat16,2 MNOK16,9 MNOK16,7 MNOK
Finanskostnader–0,3 MNOK1,4 MNOK
Sum eiendeler89,1 MNOK120,2 MNOK102,8 MNOK
Omløpsmidler77,8 MNOK109,5 MNOK93,1 MNOK
Egenkapital52,1 MNOK69,0 MNOK54,7 MNOK
Opptjent egenkapital52,0 MNOK68,9 MNOK54,6 MNOK
Sum gjeld37,0 MNOK51,2 MNOK48,1 MNOK
Kortsiktig gjeld34,4 MNOK48,8 MNOK46,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7232244.

Lignende selskaper