PF Concept AS
Score · regnskapsår 2023
74av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 595 av 10 542 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 251 av 21 073 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
PF Concept AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 533 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −4,2 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 94,1 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −4,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 4,7 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 94,1 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 16,73 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 74 gjør PF Concept AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 542 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- PF Concept AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
PF Concept AS hadde en driftsmargin på −4,2 % og en egenkapitalandel på 94,1 % i 2023, og er nr. 3 251 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −4,2 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 99 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er PF Concept AS?
Driftsmarginen var −4,2 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %.
Hvor solid er PF Concept AS?
Egenkapitalandelen var 94,1 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i PF Concept AS?
Likviditetsgrad 1 var 16,73 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står PF Concept AS i Handel?
PF Concept AS er nr. 3 251 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 595 av 10 542.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 983770339
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. august 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- v/Villa Gabel, Drammensveien 118, 0273 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 16. november 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 74 | 61 | 67 | |
| Rang | 3 251 | 6 757 | 4 063 | |
| Driftsmargin | −4,2 % | −9,8 % | −8,3 % | |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 1,3 % | 1,4 % | |
| Egenkapitalandel | 94,1 % | 95,3 % | 95,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 16,73 | 21,17 | 20,69 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,5 % | 8,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,6 MNOK | 3,8 MNOK | 4,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,1 MNOK | 15,0 MNOK | 15,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,9 MNOK | 14,9 MNOK | 15,0 MNOK |
| Egenkapital | 14,2 MNOK | 14,3 MNOK | 14,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 14,1 MNOK | 14,2 MNOK | 14,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5063129.
Videre
Lignende selskaper
- Nordstrand Optiske AS indeks 74, nr. 3 244 · sammenlign
- Førde Klokker og Smykker AS indeks 74, nr. 3 245 · sammenlign
- Nuevo AS indeks 74, nr. 3 248 · sammenlign
- Sail Adventure AS indeks 74, nr. 3 254 · sammenlign
- Lietpak Norge AS indeks 74, nr. 3 255 · sammenlign