Thure Trykk AS

Org.nr. 984046162 · Skien · Stiftet 2001 · 21 ansatte

Score · regnskapsår 2025

59av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 566 av 1 679 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 459 av 4 464 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Thure Trykk AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 679 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,9 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 43,5 % (median 41,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter48 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 14,9 % 4,6 % 88 %
Resultatmargin 8,8 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,6 % 9,5 % 68 %
Egenkapitalandel 43,5 % 41,8 % 53 %
Gjeldsgrad 1,30 1,30 50 %
Likviditetsgrad 1 2,72 1,73 79 %
Omsetningsvekst −3,7 % 5,3 % 28 %
Omsetning per ansatt2,29 MNOK1,69 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 59 gjør Thure Trykk AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 679 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Thure Trykk AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Thure Trykk AS har score 59 for 2025, rang 1 459 av 4 464 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 79 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,72 mot median 1,73. Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 14,9 % mot median 4,6 %.

Svakest: Vekst: persentil 28 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,7 % mot median 5,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Thure Trykk AS med 0,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Thure Trykk AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Thure Trykk AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202415,2 %4,3 % +7,1 prosentpoeng −0,3 prosentpoeng +7,4 prosentpoeng
202514,9 %4,6 % −0,4 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng −0,6 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Thure Trykk AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Thure Trykk AS falt 0,4 prosentpoeng.

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Thure Trykk AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––8,1 %15,2 %14,9 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Thure Trykk AS falt 0,4 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Thure Trykk AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––8,1 %15,2 %14,9 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Thure Trykk AS falt 0,4 prosentpoeng.

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Thure Trykk AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––8,1 %15,2 %14,9 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Thure Trykk AS falt 0,4 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Thure Trykk AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––8,1 %15,2 %14,9 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Thure Trykk AS falt 0,4 prosentpoeng.

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Thure Trykk AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––8,1 %15,2 %14,9 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Thure Trykk AS hadde en driftsmargin på 14,9 % og en egenkapitalandel på 43,5 % i 2025, og er nr. 1 459 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 10 MNOK og 50 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,9 MNOK 22,2 20 MNOK 10 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 6,1 MNOK
minus netto gjeld 11,8 MNOK
18,6 102 MNOK 50 MNOK
P/B Egenkapital: 24,3 MNOK 3,0 73 MNOK 36 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 14,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet78 vekt 30 %
Soliditet51 vekt 25 %
Likviditet79 vekt 15 %
Vekst28 vekt 15 %
Konsistens47 vekt 15 %

Varighet: 58 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Thure Trykk AS?

Driftsmarginen var 14,9 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,6 %.

Hvor solid er Thure Trykk AS?

Egenkapitalandelen var 43,5 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 1,30 (median 1,30).

Hvordan er likviditeten i Thure Trykk AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,72 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Thure Trykk AS i Industri?

Thure Trykk AS er nr. 1 459 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 566 av 1 679. Omsetningen endret seg −3,7 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Thure Trykk AS.

Thure Trykk AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Thure Trykk AS du er her operativt · indeks 59 · nr. 1459 av 4464 i Industri

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
984046162
Org.form
AS
Sektor
Industri (18.120)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
21 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
12. desember 2001 24 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Trommedalsvegen 227, 3735 SKIEN
Kommune
Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
5493006EUH82C41MWJ70 ikke fornyet (utløpt)
Selskapets forretningskommune, Skien. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 50 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %

Endring 2007–2025: 1 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 2 utgåtte eiere).

Eier flertallet i: Thure Eiendom AS (100 %), Sprek Fritid Porsgrunn AS (100 %)

Har eierandeler i: Sprek Fritid Porsgrunn AS (100 %), Thure Eiendom AS (100 %)

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks575759
Rang1 6471 5911 459
Driftsmargin8,1 %15,2 %14,9 %
Totalrentabilitet8,0 %15,1 %15,6 %
Egenkapitalandel45,7 %41,8 %43,5 %
Likviditetsgrad 11,681,532,72
Omsetningsvekst–12,7 %−3,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter44,2 MNOK49,9 MNOK48,0 MNOK
Driftsresultat3,6 MNOK7,6 MNOK7,1 MNOK
Resultat før skatt3,4 MNOK−1,0 MNOK4,2 MNOK
Skattekostnad0,8 MNOK1,7 MNOK1,5 MNOK
Årsresultat2,7 MNOK−2,7 MNOK2,7 MNOK
Finanskostnader1,6 MNOK10,3 MNOK4,5 MNOK
Sum eiendeler61,9 MNOK61,3 MNOK55,9 MNOK
Omløpsmidler15,4 MNOK17,4 MNOK20,9 MNOK
Egenkapital28,3 MNOK25,6 MNOK24,3 MNOK
Opptjent egenkapital28,2 MNOK25,5 MNOK24,2 MNOK
Sum gjeld33,6 MNOK35,7 MNOK31,6 MNOK
Kortsiktig gjeld9,1 MNOK11,4 MNOK7,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6871484.

Lignende selskaper