Pascal Technologies AS
Score · regnskapsår 2023
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 048 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 951 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Pascal Technologies AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −539,7 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 94,7 % (median 39,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −539,7 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −498,3 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −25,5 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 94,7 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 11,36 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,21 MNOK | 0,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Pascal Technologies AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Pascal Technologies AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Pascal Technologies AS hadde en driftsmargin på −539,7 % og en egenkapitalandel på 94,7 % i 2023, og er nr. 1 951 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 127 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 127 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −498,3 % (median 5,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −539,7 % (median 5,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 11 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pascal Technologies AS?
Driftsmarginen var −539,7 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −25,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Pascal Technologies AS?
Egenkapitalandelen var 94,7 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Pascal Technologies AS?
Likviditetsgrad 1 var 11,36 i 2023 (median 1,57).
Hvordan står Pascal Technologies AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Pascal Technologies AS er nr. 1 951 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 048 av 2 185.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984262612
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (72.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 19 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. februar 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 5,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Karenslyst allé 2, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- pascaltech.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 29
- Største eier
- 12,1 % · tre største 31,0 %
- Fordeling
- selskaper 50 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 12 %
- Eiere over 60 år
- 72 % av personeierne sine aksjer (medianalder 66 år)
- X Boss AS · 24,2 %
- Ocean Zero LLC (USA) · 21,0 %
- Momentum II AS · 16,8 %
- Gts Invest AS · 11,6 %
- Gross Management AS · 6,8 %
- Cofounder Iii AS · 4,3 %
- Garcia LLC (USA) · 2,2 %
- Cfr Holding AS · 2,1 %
- Mare Invest AS · 2,0 %
- Conifer AS · 1,7 %
- 4 privatpersoner · 0,4 %
Endring 2007–2025:
75 % av aksjene skiftet eier (29 nye og 8 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Afshd Holding AS, Cfr Holding AS, Cofounder Iii AS, Conifer AS, Frøiland Invest AS
Utgått (selskaper): HANDELSBANKEN, Kaldnes AS, Norsea Link AS, Trans Nor AS
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 38 | 37 | |
| Rang | 1 951 | 3 006 | 3 140 | |
| Driftsmargin | −539,7 % | −995,6 % | −1 188,9 % | |
| Totalrentabilitet | −25,5 % | −62,4 % | −80,6 % | |
| Egenkapitalandel | 94,7 % | 83,1 % | 87,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,36 | 2,35 | 2,04 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,4 % | −21,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,0 MNOK | 3,3 MNOK | 2,6 MNOK |
| Driftsresultat | −21,4 MNOK | −32,6 MNOK | −30,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −19,7 MNOK | −31,5 MNOK | −30,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −19,7 MNOK | −31,5 MNOK | −30,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 77,2 MNOK | 50,1 MNOK | 37,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 46,5 MNOK | 19,9 MNOK | 9,7 MNOK |
| Egenkapital | 73,1 MNOK | 41,7 MNOK | 32,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −19,3 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 4,1 MNOK | 8,5 MNOK | 4,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,1 MNOK | 8,5 MNOK | 4,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5134435.
Videre
Lignende selskaper
- Pro Touring Support AS indeks 50, nr. 1 948 · sammenlign
- Folgefonna Dyreklinikk AS indeks 50, nr. 1 952 · sammenlign
- Andenes Veterinærkontor AS indeks 50, nr. 1 954 · sammenlign
- Plan3 Arkitektur AS indeks 50, nr. 1 957 · sammenlign
- Brixton Frames AS indeks 50, nr. 1 958 · sammenlign