Joars AS

Org.nr. 984565194 · Stavanger · Stiftet 2002

Score · regnskapsår 2024

63av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 795 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 653 av 22 237 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Joars AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 17,3 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 43,9 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 17,3 % 2,3 % 88 %
Resultatmargin 92,0 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 23,0 % 5,5 % 82 %
Egenkapitalandel 43,9 % 34,8 % 58 %
Gjeldsgrad 1,28 1,23 49 %
Likviditetsgrad 1 1,16 1,76 28 %
Omsetningsvekst 35,4 % 2,8 % 83 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 63 gjør Joars AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Joars AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Joars AS hadde en driftsmargin på 17,3 % og en egenkapitalandel på 43,9 % i 2024, og er nr. 5 653 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 64,9 % til 43,9 % og omsetningen økte med 35 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 13 MNOK og 63 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 6,3 MNOK 10,0 63 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,2 MNOK
minus netto gjeld 11,3 MNOK
8,0 gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 13,2 MNOK 1,0 13 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 35,4 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 1,16 (median 1,76).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet85 vekt 30 %
Soliditet54 vekt 25 %
Likviditet28 vekt 15 %
Vekst83 vekt 15 %
Konsistens53 vekt 15 %

Varighet: 64 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Joars AS?

Driftsmarginen var 17,3 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,0 %.

Hvor solid er Joars AS?

Egenkapitalandelen var 43,9 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,28 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Joars AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Joars AS i Handel?

Joars AS er nr. 5 653 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 795 av 11 065. Omsetningen endret seg 35,4 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
984565194
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (47.300)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
30. mars 2002 24 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Tanke Svilands gate 33, 4007 STAVANGER
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Joar Skorpe
Styrets leder
Rasmus Skorpe
Styremedlem
Joar Skorpe
Varamedlem
Randi Pawells Skorpe
Revisor
Ultima Revisjon AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks656370
Rang5 8255 6533 324
Driftsmargin10,8 %17,3 %55,8 %
Totalrentabilitet8,7 %23,0 %32,9 %
Egenkapitalandel64,9 %43,9 %62,3 %
Likviditetsgrad 10,981,160,70
Omsetningsvekst–35,4 %60,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,2 MNOK7,0 MNOK11,3 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK1,2 MNOK6,3 MNOK
Resultat før skatt0,7 MNOK6,5 MNOK12,1 MNOK
Årsresultat0,6 MNOK6,3 MNOK10,9 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler10,7 MNOK30,1 MNOK38,6 MNOK
Omløpsmidler1,2 MNOK6,4 MNOK1,2 MNOK
Egenkapital6,9 MNOK13,2 MNOK24,1 MNOK
Opptjent egenkapital6,8 MNOK13,1 MNOK24,0 MNOK
Sum gjeld3,7 MNOK16,9 MNOK14,6 MNOK
Kortsiktig gjeld1,2 MNOK5,5 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5488793.

Lignende selskaper