Harstad Elektro Holding AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −611,5 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 1 210,9 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 55,11 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 0,9 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Harstad Elektro Holding AS hadde en egenkapitalandel på 99,9 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −565,3 % til −611,5 % og egenkapitalandelen steg fra 62,2 % til 99,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 17 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −611,5 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Harstad Elektro Holding AS?
Driftsmarginen var −611,5 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,0 %.
Hvor solid er Harstad Elektro Holding AS?
Egenkapitalandelen var 99,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Harstad Elektro Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 55,11 i 2025 (median 1,41).
Konsernregnskap · 2024
56 av 100
Rang 91 av 221 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Bygg og anlegg. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 154 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 15 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 16 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 73 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 13 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,6 % | – |
| Totalrentabilitet | 22,6 % | – |
| Egenkapitalandel | 18,2 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | – |
| Omsetningsvekst | 19,8 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 43 (219 av 349).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984607881
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. juni 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 3,43 MNOK
- Forretningsadresse
- Margrethe Jørgensens vei 2, 9406 HARSTAD
- Kommune
- Harstad rang 8–22 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Anders Remme Olsen
- Styrets leder
- Tore Bjørnå
- Styremedlem
- Katy Ann Ingebrigtsen
- Styremedlem
- Brede Hanssen
- Varamedlem
- Espen Brændvik Killie
- Revisor
- Revigo AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −528,7 % | −565,3 % | −611,5 % | |
| Totalrentabilitet | 48,2 % | 38,6 % | 1,0 % | |
| Egenkapitalandel | 52,1 % | 62,2 % | 99,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,08 | 55,11 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,0 % | 0,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 15,3 MNOK | 10,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 15,3 MNOK | 10,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 31,8 MNOK | 26,8 MNOK | 17,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,9 MNOK | 11,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 16,6 MNOK | 16,7 MNOK | 16,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 13,2 MNOK | 13,3 MNOK | 13,5 MNOK |
| Sum gjeld | 15,3 MNOK | 10,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,3 MNOK | 10,1 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7221960.