Waterguard Intl AS
Score · regnskapsår 2024
3av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 7 136 av 7 157 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 22 167 av 22 221 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Waterguard Intl AS ligger 48 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 157 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −35,3 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel −1,4 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 42 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −35,3 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | −37,4 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | −95,0 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | −1,4 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,35 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −39,3 % | 3,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 3 gjør Waterguard Intl AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 157 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Waterguard Intl AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Waterguard Intl AS hadde en driftsmargin på −35,3 % og en egenkapitalandel på −1,4 % i 2024, og er nr. 22 167 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 5,5 % til −35,3 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −1,4 % (median 36,3 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,35 (median 1,71).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −37,4 % (median 2,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −35,3 % (median 3,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 1 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 16 | vekt 15 % |
Varighet: 15 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Waterguard Intl AS?
Driftsmarginen var −35,3 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −95,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Waterguard Intl AS?
Egenkapitalandelen var −1,4 % i 2024 (median 36,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Waterguard Intl AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,35 i 2024 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Waterguard Intl AS i Handel?
Waterguard Intl AS er nr. 22 167 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 7 136 av 7 157. Omsetningen endret seg −39,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984750862
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.840)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. juli 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 1,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedre Storgate 46, 3015 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 3 | 9 | |
| Rang | 17 031 | 22 167 | 22 535 | |
| Driftsmargin | 5,5 % | −35,3 % | −38,6 % | |
| Totalrentabilitet | 4,4 % | −95,0 % | −48,0 % | |
| Egenkapitalandel | 13,8 % | −1,4 % | 11,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,24 | 0,35 | 0,86 | |
| Omsetningsvekst | – | −39,3 % | −17,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 69,0 MNOK | 41,9 MNOK | 34,4 MNOK |
| Driftsresultat | 3,8 MNOK | −14,8 MNOK | −13,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,1 MNOK | −15,7 MNOK | −13,7 MNOK |
| Årsresultat | 2,4 MNOK | −12,2 MNOK | −10,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 87,3 MNOK | 15,4 MNOK | 27,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,9 MNOK | 5,6 MNOK | 21,2 MNOK |
| Egenkapital | 12,0 MNOK | −0,2 MNOK | 3,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,3 MNOK | −1,9 MNOK | −12,6 MNOK |
| Sum gjeld | 75,3 MNOK | 15,7 MNOK | 24,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 75,3 MNOK | 15,7 MNOK | 24,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6253651.
Videre
Lignende selskaper
- Pooltech AS indeks 3, nr. 22 164 · sammenlign
- Premium Engros AS indeks 3, nr. 22 166 · sammenlign
- Pelagus 3D AS indeks 3, nr. 22 168 · sammenlign
- Stovner Specsavers AS indeks 3, nr. 22 169 · sammenlign
- TROMSØ KJØKKEN & Interiør AS indeks 3, nr. 22 171 · sammenlign