Sunkost Logistikk AS
Score · regnskapsår 2025
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 730 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 459 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sunkost Logistikk AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 13,6 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 25,8 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 456 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 13,6 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 13,9 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 54,1 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,87 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 16,4 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 14,71 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Sunkost Logistikk AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sunkost Logistikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Sunkost Logistikk AS har score 66 for 2025, rang 4 459 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 13,6 % mot median 3,0 %. Vekst: persentil 75 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 16,4 % mot median 6,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sunkost Logistikk AS hadde en driftsmargin på 13,6 % og en egenkapitalandel på 25,8 % i 2025, og er nr. 4 459 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 16 % og egenkapitalandelen steg fra 20,1 % til 25,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 30 MNOK og 496 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 493 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 496 MNOK |
| P/B | 1,0 | 30 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 25 % |
| Likviditet | 46 | vekt 15 % |
| Vekst | 75 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sunkost Logistikk AS?
Driftsmarginen var 13,6 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 54,1 %.
Hvor solid er Sunkost Logistikk AS?
Egenkapitalandelen var 25,8 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 2,87 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Sunkost Logistikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,34 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Sunkost Logistikk AS i Handel?
Sunkost Logistikk AS er nr. 4 459 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 730 av 3 711. Omsetningen endret seg 16,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984885474
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.380)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 31 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. juli 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 12,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Storaneset 12, 5260 INDRE ARNA (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 62 | 66 | |
| Rang | 11 965 | 6 331 | 4 459 | |
| Driftsmargin | 13,0 % | 14,8 % | 13,6 % | |
| Totalrentabilitet | 48,8 % | 74,3 % | 54,1 % | |
| Egenkapitalandel | 14,7 % | 20,1 % | 25,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,24 | 1,34 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,6 % | 16,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 333,2 MNOK | 391,8 MNOK | 455,9 MNOK |
| Driftsresultat | 43,4 MNOK | 58,1 MNOK | 62,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 44,6 MNOK | 60,8 MNOK | 63,1 MNOK |
| Årsresultat | 34,8 MNOK | 47,5 MNOK | 49,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 92,5 MNOK | 82,2 MNOK | 117,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 92,1 MNOK | 81,7 MNOK | 116,9 MNOK |
| Egenkapital | 13,6 MNOK | 16,5 MNOK | 30,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 2,9 MNOK | 16,7 MNOK |
| Sum gjeld | 78,9 MNOK | 65,7 MNOK | 87,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 78,9 MNOK | 65,7 MNOK | 87,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7075830.
Videre
Lignende selskaper
- Biogen Norway AS indeks 66, nr. 4 457 · sammenlign
- Jomar AS indeks 66, nr. 4 468 · sammenlign
- Mancraft AS indeks 66, nr. 4 469 · sammenlign
- Kebomed AS indeks 66, nr. 4 475 · sammenlign
- Pump Supply AS indeks 66, nr. 4 478 · sammenlign