Identec Solutions Norway AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2023
84av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 38 av 947 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 165 av 2 970 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Identec Solutions Norway AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 947 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 24,9 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 72,7 % (median 35,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 36 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 24,9 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 29,0 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 29,0 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 72,7 % | 35,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,68 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | 30,5 % | 18,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,78 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 84 gjør Identec Solutions Norway AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (947 selskaper) i 2023.
Score 2022–2024
- Identec Solutions Norway AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Identec Solutions Norway AS hadde en driftsmargin på 24,9 % og en egenkapitalandel på 72,7 % i 2023, og er nr. 165 av 2 970 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2022 til 2023: driftsmarginen steg fra 15,8 % til 24,9 % og omsetningen økte med 31 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 39 MNOK og 51 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 51 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 49 MNOK |
| P/B | 2,6 | 39 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 24,9 % (median 4,3 %); Egenkapitalandel 72,7 % (median 35,4 %); Likviditetsgrad 1 2,68 (median 1,36).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 13,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 80 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 85 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Identec Solutions Norway AS?
Driftsmarginen var 24,9 % i 2023, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,0 %.
Hvor solid er Identec Solutions Norway AS?
Egenkapitalandelen var 72,7 % i 2023 (median 35,4 %). Gjeldsgraden var 0,37 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Identec Solutions Norway AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,68 i 2023 (median 1,36).
Hvordan står Identec Solutions Norway AS i Informasjon og kommunikasjon?
Identec Solutions Norway AS er nr. 165 av 2 970 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 38 av 947. Omsetningen endret seg 30,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 985242003
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 1. januar 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 1,71 MNOK
- Forretningsadresse
- Andøyfaret 15, 4623 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- Nettside
- www.identecsolutions.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: IDENTEC SOLUTIONS AG
- IDENTEC SOLUTIONS AG (Østerrike) · 100,0 %
Endring 2007–2025: 36 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 5 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 84 | 66 | |
| Rang | 3 | 165 | 529 | |
| Driftsmargin | 15,8 % | 24,9 % | 9,9 % | |
| Totalrentabilitet | 15,4 % | 29,0 % | 17,2 % | |
| Egenkapitalandel | 66,3 % | 72,7 % | 68,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,90 | 2,68 | 3,19 | |
| Omsetningsvekst | – | 30,5 % | −16,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,7 MNOK | 36,1 MNOK | 30,2 MNOK |
| Driftsresultat | 4,4 MNOK | 9,0 MNOK | 3,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,5 MNOK | 10,5 MNOK | 5,3 MNOK |
| Skattekostnad | 1,0 MNOK | 2,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | 3,5 MNOK | 8,2 MNOK | 4,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 1,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 33,1 MNOK | 41,4 MNOK | 35,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 19,7 MNOK | 30,3 MNOK | 35,5 MNOK |
| Egenkapital | 22,0 MNOK | 30,1 MNOK | 24,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,0 MNOK | 14,1 MNOK | 8,7 MNOK |
| Sum gjeld | 11,1 MNOK | 11,3 MNOK | 11,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,4 MNOK | 11,3 MNOK | 11,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4573169.
Videre
Lignende selskaper
- O3 Cyber AS indeks 84, nr. 154 · sammenlign
- Fosna-Folket AS indeks 84, nr. 157 · sammenlign
- Norigin Media AS indeks 83, nr. 167 · sammenlign
- Cohesity Norway AS indeks 83, nr. 171 · sammenlign
- Jarlsberg Avis AS indeks 83, nr. 173 · sammenlign