Jernvarecompagniet AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 202 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 517 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Jernvarecompagniet AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 23,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 10,3 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 8,8 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 31,8 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 23,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,35 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 22,6 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Jernvarecompagniet AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Jernvarecompagniet AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Jernvarecompagniet AS har score 57 for 2025, rang 8 517 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,3 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 76 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 22,6 % mot median 4,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 33 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 23,0 % mot median 33,5 %. Konsistens: persentil 40 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Jernvarecompagniet AS hadde en driftsmargin på 10,3 % og en egenkapitalandel på 23,0 % i 2025, og er nr. 8 517 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −9,8 % til 10,3 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 34 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Jernvarecompagniet AS?
Driftsmarginen var 10,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 31,8 %.
Hvor solid er Jernvarecompagniet AS?
Egenkapitalandelen var 23,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 3,35 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Jernvarecompagniet AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,46 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Jernvarecompagniet AS i Handel?
Jernvarecompagniet AS er nr. 8 517 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 202 av 11 289. Omsetningen endret seg 22,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 985251320
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.840)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. januar 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Gan gård, Fetveien 1380B, 1903 GAN (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. november 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 19 | 57 | |
| Rang | 17 049 | 20 458 | 8 517 | |
| Driftsmargin | −4,2 % | −9,8 % | 10,3 % | |
| Totalrentabilitet | −8,4 % | −31,3 % | 31,8 % | |
| Egenkapitalandel | 16,7 % | 3,5 % | 23,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,39 | 1,46 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,1 % | 22,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 2,6 MNOK | 3,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7230578.
Videre
Lignende selskaper
- Masterelv Handel AS indeks 57, nr. 8 513 · sammenlign
- La Famiglia AS indeks 57, nr. 8 515 · sammenlign
- 3Prosjekt AS indeks 57, nr. 8 516 · sammenlign
- Glm AS indeks 57, nr. 8 519 · sammenlign
- ÅS Optiske AS indeks 57, nr. 8 520 · sammenlign