Bauder AS

Org.nr. 985691053 · Lillehammer · Stiftet 2003 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2023

15av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 103 av 3 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 314 av 21 088 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Bauder AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 3 281 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −1,2 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel −41,8 % (median 29,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter54 MNOK91 MNOK
Driftsmargin −1,2 % 2,9 % 10 %
Resultatmargin −3,9 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 0,9 % 11,6 % 14 %
Egenkapitalandel −41,8 % 29,5 % 0 %
Gjeldsgrad – 2,32 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,54 1,39 59 %
Omsetningsvekst – 5,2 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt6,76 MNOK4,75 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 15 gjør Bauder AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 281 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bauder AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Bauder AS hadde en driftsmargin på −1,2 % og en egenkapitalandel på −41,8 % i 2023, og er nr. 19 314 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −2,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,6 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −7,9 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −41,8 % (median 29,5 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,9 % (median 2,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,2 % (median 2,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 8,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet12 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet59 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens1 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bauder AS?

Driftsmarginen var −1,2 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Bauder AS?

Egenkapitalandelen var −41,8 % i 2023 (median 29,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Bauder AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,54 i 2023 (median 1,39).

Hvordan står Bauder AS i Handel?

Bauder AS er nr. 19 314 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 103 av 3 281.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
985691053
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.830)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
8 registrert 10. juni 2026
Stiftet
18. mars 2003 23 år i drift
Aksjekapital
0,50 MNOK
Forretningsadresse
Vormstuguvegen 40, 2624 LILLEHAMMER
Kommune
Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.bauder.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks151526
Rang19 31421 13919 728
Driftsmargin−1,2 %−1,6 %−4,9 %
Totalrentabilitet0,9 %−3,9 %−12,6 %
Egenkapitalandel−41,8 %−67,3 %−62,9 %
Likviditetsgrad 11,541,562,08
Omsetningsvekst–−10,5 %20,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter54,1 MNOK48,4 MNOK58,1 MNOK
Driftsresultat−0,6 MNOK−0,8 MNOK−2,9 MNOK
Resultat før skatt−2,1 MNOK−2,0 MNOK−3,3 MNOK
Årsresultat−2,1 MNOK−2,0 MNOK−3,3 MNOK
Finanskostnader2,3 MNOK1,4 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler18,8 MNOK14,7 MNOK20,9 MNOK
Omløpsmidler18,7 MNOK14,6 MNOK19,2 MNOK
Egenkapital−7,9 MNOK−9,9 MNOK−13,2 MNOK
Opptjent egenkapital−8,4 MNOK−10,4 MNOK−13,7 MNOK
Sum gjeld26,7 MNOK24,6 MNOK34,1 MNOK
Kortsiktig gjeld12,2 MNOK9,4 MNOK9,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4881517.

Lignende selskaper