Tynset Farve og Interiør AS

Org.nr. 985698759 · Tynset · Stiftet 2003 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

67av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 154 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 396 av 22 952 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Tynset Farve og Interiør AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 63,3 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter9 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 8,3 % 2,6 % 72 %
Resultatmargin 8,8 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,6 % 6,1 % 72 %
Egenkapitalandel 63,3 % 33,5 % 77 %
Gjeldsgrad 0,58 1,25 71 %
Likviditetsgrad 1 2,38 1,74 64 %
Omsetningsvekst 1,9 % 4,0 % 44 %
Omsetning per ansatt1,50 MNOK0,76 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 67 gjør Tynset Farve og Interiør AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Tynset Farve og Interiør AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Tynset Farve og Interiør AS har score 67 for 2025, rang 4 396 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 74 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 63,3 % mot median 33,5 %. Lønnsomhet: persentil 72 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,3 % mot median 2,6 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tynset Farve og Interiør AS hadde en driftsmargin på 8,3 % og en egenkapitalandel på 63,3 % i 2025, og er nr. 4 396 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 74,5 % til 63,3 % og driftsmarginen steg fra 6,1 % til 8,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 8 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,6 MNOK 10,0 6 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,7 MNOK
minus netto gjeld −1,8 MNOK
8,0 8 MNOK
P/B Egenkapital: 3,2 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet72 vekt 30 %
Soliditet74 vekt 25 %
Likviditet64 vekt 15 %
Vekst44 vekt 15 %
Konsistens68 vekt 15 %

Varighet: 72 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tynset Farve og Interiør AS?

Driftsmarginen var 8,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,6 %.

Hvor solid er Tynset Farve og Interiør AS?

Egenkapitalandelen var 63,3 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,58 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Tynset Farve og Interiør AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,38 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står Tynset Farve og Interiør AS i Handel?

Tynset Farve og Interiør AS er nr. 4 396 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 154 av 11 289. Omsetningen endret seg 1,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
985698759
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.520)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. juni 2026
Stiftet
16. april 2003 23 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Tomtegata 1, 2500 TYNSET
Kommune
Tynset rang 3–8 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks787067
Rang2 2033 3654 396
Driftsmargin13,5 %6,1 %8,3 %
Totalrentabilitet28,2 %12,8 %15,6 %
Egenkapitalandel63,9 %74,5 %63,3 %
Likviditetsgrad 12,553,522,38
Omsetningsvekst–−6,2 %1,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,4 MNOK8,9 MNOK9,0 MNOK
Driftsresultat1,3 MNOK0,5 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK0,6 MNOK0,8 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,6 MNOK4,6 MNOK5,1 MNOK
Omløpsmidler4,2 MNOK4,0 MNOK4,4 MNOK
Egenkapital3,0 MNOK3,4 MNOK3,2 MNOK
Opptjent egenkapital2,9 MNOK3,3 MNOK3,1 MNOK
Sum gjeld1,7 MNOK1,2 MNOK1,9 MNOK
Kortsiktig gjeld1,6 MNOK1,1 MNOK1,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6546851.

Lignende selskaper