Dot Duozink AS
Score · regnskapsår 2025
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 211 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 701 av 4 464 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Dot Duozink AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 320 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,7 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 60,4 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 55 MNOK | 116 MNOK |
| Driftsmargin | 12,7 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 11,8 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 12,7 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 60,4 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,48 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | −0,9 % | 7,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,23 MNOK | 2,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Dot Duozink AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Dot Duozink AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Dot Duozink AS har score 69 for 2025, rang 701 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,48 mot median 1,55. Soliditet: persentil 80 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 60,4 % mot median 39,3 %.
Svakest: Vekst: persentil 31 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −0,9 % mot median 7,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 3,4 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +2,9, bransjen −0,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Dot Duozink AS med 2,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Dot Duozink AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 14 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9,9 % | 5,4 % | +0,6 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng |
| 2025 | 12,7 % | 4,9 % | +2,9 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | +3,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Dot Duozink AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Dot Duozink AS økte 2,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,3 % | 9,9 % | 12,7 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Dot Duozink AS økte 2,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,3 % | 9,9 % | 12,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Dot Duozink AS økte 2,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,3 % | 9,9 % | 12,7 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Dot Duozink AS økte 2,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,3 % | 9,9 % | 12,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Dot Duozink AS økte 2,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,3 % | 9,9 % | 12,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Dot Duozink AS hadde en driftsmargin på 12,7 % og en egenkapitalandel på 60,4 % i 2025, og er nr. 701 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 48,3 % til 60,4 % og driftsmarginen steg fra 9,9 % til 12,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 56 MNOK og 59 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 56 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 56 MNOK |
| P/B | 3,0 | 59 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 12,7 % (median 4,9 %); Egenkapitalandel 60,4 % (median 39,3 %); Likviditetsgrad 1 3,48 (median 1,55).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 80 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 31 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dot Duozink AS?
Driftsmarginen var 12,7 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,7 %.
Hvor solid er Dot Duozink AS?
Egenkapitalandelen var 60,4 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 0,66 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Dot Duozink AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,48 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Dot Duozink AS i Industri?
Dot Duozink AS er nr. 701 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 211 av 1 320. Omsetningen endret seg −0,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Dot A/s (utenlandsk selskap) eier 100 % av aksjene i Dot Duozink AS.
Dot Duozink AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Industri (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 17 i alt. Sandefjord 17 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Dot Duozink AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 985853304
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (25.510)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 17 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 13. juni 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 5,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Borgeskogen 67, 3160 STOKKE (SANDEFJORD)
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.duozink.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Dot A/S
- Dot A/S (Danmark) · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet. Utenlandske eiere har fått over halvparten.
Nye eiere (selskaper): Dot A/S
Utgått (selskaper): Duo Holding AS, Investiv AS
Eier flertallet i: Zinkbygg AS (100 %)
Har eierandeler i: Råzink AS (33 %), Zinkbygg AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 46 | 69 | |
| Rang | 174 | 2 622 | 701 | |
| Driftsmargin | 9,3 % | 9,9 % | 12,7 % | |
| Totalrentabilitet | 16,9 % | 9,0 % | 12,7 % | |
| Egenkapitalandel | 77,2 % | 48,3 % | 60,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,93 | 0,79 | 3,48 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,2 % | −0,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 57,3 MNOK | 55,4 MNOK | 54,9 MNOK |
| Driftsresultat | 5,3 MNOK | 5,5 MNOK | 7,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,4 MNOK | 5,7 MNOK | 6,5 MNOK |
| Skattekostnad | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 4,2 MNOK | 4,5 MNOK | 5,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 34,3 MNOK | 64,0 MNOK | 59,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 30,6 MNOK | 26,3 MNOK | 26,3 MNOK |
| Egenkapital | 26,5 MNOK | 30,9 MNOK | 36,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 21,0 MNOK | 25,5 MNOK | 30,6 MNOK |
| Sum gjeld | 7,8 MNOK | 33,1 MNOK | 23,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,8 MNOK | 33,1 MNOK | 7,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6488141.
Videre
Lignende selskaper
- Medistim ASA indeks 69, nr. 697 · sammenlign
- Norlense AS indeks 69, nr. 700 · sammenlign
- Matpartner AS indeks 69, nr. 702 · sammenlign
- Hurum Mølle AS indeks 69, nr. 703 · sammenlign
- Tigmek AS indeks 69, nr. 706 · sammenlign