Traktor AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 600 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 942 av 22 943 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Traktor AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,4 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 57,8 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,4 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 7,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 57,8 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,29 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 3,30 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Traktor AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Traktor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Traktor AS har score 58 for 2025, rang 7 942 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 73 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 57,8 % mot median 36,3 %. Konsistens: persentil 70 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Traktor AS hadde en driftsmargin på 2,4 % og en egenkapitalandel på 57,8 % i 2025, og er nr. 7 942 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 5,3 % til 2,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 66 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Traktor AS?
Driftsmarginen var 2,4 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,0 %.
Hvor solid er Traktor AS?
Egenkapitalandelen var 57,8 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,73 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Traktor AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,29 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Traktor AS i Handel?
Traktor AS er nr. 7 942 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 600 av 7 416. Omsetningen endret seg 4,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 986344977
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.610)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 2. desember 2003 22 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Farsundsveien 135, 4580 LYNGDAL
- Kommune
- Lyngdal rang 7–24 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- WWW.TRAKTORAS.NO
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Har eierandeler i: Hagia Gruppen AS (2 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 69 | 58 | |
| Rang | 6 213 | 3 617 | 7 942 | |
| Driftsmargin | 3,0 % | 5,3 % | 2,4 % | |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 15,8 % | 7,0 % | |
| Egenkapitalandel | 55,2 % | 60,6 % | 57,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,10 | 2,40 | 2,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,1 % | 4,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35,9 MNOK | 37,8 MNOK | 39,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 2,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 2,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 1,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,1 MNOK | 12,6 MNOK | 14,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,4 MNOK | 11,9 MNOK | 14,1 MNOK |
| Egenkapital | 6,1 MNOK | 7,7 MNOK | 8,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,8 MNOK | 7,4 MNOK | 8,1 MNOK |
| Sum gjeld | 5,0 MNOK | 5,0 MNOK | 6,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,0 MNOK | 5,0 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6444913.
Videre
Lignende selskaper
- Oslo Sykkelverksted AS indeks 58, nr. 7 931 · sammenlign
- Varmeforum AS indeks 58, nr. 7 936 · sammenlign
- Tnb Tønsberg AS indeks 58, nr. 7 938 · sammenlign
- Stress Kirkegata AS indeks 58, nr. 7 940 · sammenlign
- Medice Nordic Norway AS indeks 58, nr. 7 944 · sammenlign