Enhance Accessories AS

Org.nr. 986528598 · Elverum · Stiftet 2004

Score · regnskapsår 2024

78av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 646 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 282 av 22 237 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Enhance Accessories AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 35,9 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 72,0 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 35,9 % 2,3 % 95 %
Resultatmargin 54,5 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 44,3 % 5,5 % 94 %
Egenkapitalandel 72,0 % 34,8 % 84 %
Gjeldsgrad 0,39 1,23 80 %
Likviditetsgrad 1 3,57 1,76 79 %
Omsetningsvekst −3,0 % 2,8 % 35 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 78 gjør Enhance Accessories AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Enhance Accessories AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Enhance Accessories AS hadde en driftsmargin på 35,9 % og en egenkapitalandel på 72,0 % i 2024, og er nr. 1 282 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 29,4 % til 35,9 % og egenkapitalandelen steg fra 65,0 % til 72,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 11 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,1 MNOK 10,0 11 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,8 MNOK
minus netto gjeld −0,5 MNOK
8,0 7 MNOK
P/B Egenkapital: 2,1 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 35,9 % (median 2,3 %); Egenkapitalandel 72,0 % (median 34,8 %); Likviditetsgrad 1 3,57 (median 1,76).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet94 vekt 30 %
Soliditet82 vekt 25 %
Likviditet79 vekt 15 %
Vekst35 vekt 15 %
Konsistens79 vekt 15 %

Varighet: 80 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Enhance Accessories AS?

Driftsmarginen var 35,9 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,3 %.

Hvor solid er Enhance Accessories AS?

Egenkapitalandelen var 72,0 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,39 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Enhance Accessories AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,57 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Enhance Accessories AS i Handel?

Enhance Accessories AS er nr. 1 282 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 646 av 11 065. Omsetningen endret seg −3,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
986528598
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.490)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. januar 2004 22 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Grønlivegen 2A, 2414 ELVERUM
Kommune
Elverum rang 25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 29. august 2011
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks837861
Rang1 4211 2826 567
Driftsmargin29,4 %35,9 %4,2 %
Totalrentabilitet42,9 %44,3 %4,6 %
Egenkapitalandel65,0 %72,0 %78,7 %
Likviditetsgrad 12,863,574,70
Omsetningsvekst–−3,0 %−38,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,4 MNOK2,4 MNOK1,5 MNOK
Driftsresultat0,7 MNOK0,8 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt1,0 MNOK1,3 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,8 MNOK1,1 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,3 MNOK2,9 MNOK2,5 MNOK
Omløpsmidler2,3 MNOK2,9 MNOK2,5 MNOK
Egenkapital1,5 MNOK2,1 MNOK2,0 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK2,0 MNOK1,9 MNOK
Sum gjeld0,8 MNOK0,8 MNOK0,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,8 MNOK0,8 MNOK0,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5607969.