Contera AS
Score · regnskapsår 2024
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 875 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 119 av 22 237 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Contera AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −2,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 50,9 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −2,2 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −6,1 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 0,2 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 50,9 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,97 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,03 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −10,5 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør Contera AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Contera AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Contera AS hadde en driftsmargin på −2,2 % og en egenkapitalandel på 50,9 % i 2024, og er nr. 18 119 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −22,1 % til −2,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 30 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 30 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 31,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,03 (median 1,71).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,1 % (median 2,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,2 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 19 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | 0 | vekt 15 % |
| Vekst | 16 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Contera AS?
Driftsmarginen var −2,2 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Contera AS?
Egenkapitalandelen var 50,9 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,97 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Contera AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,03 i 2024 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Contera AS i Handel?
Contera AS er nr. 18 119 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 875 av 7 161. Omsetningen endret seg −10,5 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
70 av 100
Rang 43 av 247 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 339 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 31 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 31 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 183 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 97 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2024) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,0 % | – |
| Totalrentabilitet | 18,5 % | – |
| Egenkapitalandel | 53,0 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,06 | – |
| Omsetningsvekst | 14,2 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 86 (25 av 464), 2024: 68 (54 av 275).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 986607021
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.520)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. februar 2004 22 år i drift
- Aksjekapital
- 0,26 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedre Slottsgate 25, 0157 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 30 | 30 | |
| Rang | 8 937 | 18 119 | 18 809 | |
| Driftsmargin | −22,1 % | −2,2 % | −3,4 % | |
| Totalrentabilitet | 24,8 % | 0,2 % | 33,8 % | |
| Egenkapitalandel | 62,5 % | 50,9 % | 31,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,89 | 0,03 | 0,51 | |
| Omsetningsvekst | – | −10,5 % | −34,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,2 MNOK | 20,8 MNOK | 13,7 MNOK |
| Driftsresultat | −5,1 MNOK | −0,5 MNOK | −0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 19,8 MNOK | −1,3 MNOK | 27,9 MNOK |
| Årsresultat | 15,5 MNOK | −1,0 MNOK | 28,2 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 84,1 MNOK | 58,1 MNOK | 87,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 26,9 MNOK | 0,9 MNOK | 30,2 MNOK |
| Egenkapital | 52,6 MNOK | 29,5 MNOK | 27,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 52,0 MNOK | 28,9 MNOK | 27,1 MNOK |
| Sum gjeld | 31,5 MNOK | 28,5 MNOK | 59,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 30,2 MNOK | 27,5 MNOK | 58,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6166441.
Videre
Lignende selskaper
- Blomqvist Kunsthandel AS indeks 30, nr. 18 110 · sammenlign
- Livid Retail AS indeks 30, nr. 18 113 · sammenlign
- Volden Stasjonsdrift AS indeks 30, nr. 18 115 · sammenlign
- Handelshuset Fauske AS indeks 30, nr. 18 116 · sammenlign
- Intersport City Syd AS indeks 30, nr. 18 122 · sammenlign