Kamek AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 196 av 1 845 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 356 av 5 179 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og robusthet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Kamek AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 845 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,9 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 41,9 % (median 41,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 2,4 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 41,9 % | 41,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,39 | 1,31 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,75 |
| Omsetningsvekst | 8,2 % | 4,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,01 MNOK | 1,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Kamek AS det bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 845 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Kamek AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Kamek AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 41,9 % i 2024, og er nr. 3 356 av 5 179 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 25,8 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 19,1 | 1 MNOK |
| P/B | 4,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 0 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 0 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 1 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør −680 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (28): Machinery.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 20 % |
| Likviditet | 34 | vekt 5 % |
| Vekst | 61 | vekt 25 % |
| Konsistens | 47 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 38 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kamek AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,4 %.
Hvor solid er Kamek AS?
Egenkapitalandelen var 41,9 % i 2024 (median 41,7 %). Gjeldsgraden var 1,39 (median 1,31).
Hvordan er likviditeten i Kamek AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,43 i 2024 (median 1,75).
Hvordan står Kamek AS i Industri?
Kamek AS er nr. 3 356 av 5 179 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 196 av 1 845. Omsetningen endret seg 8,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 986773053
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (28.290)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 22 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 2. april 2004 22 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Rafnesveien 54, 3965 HERRE (BAMBLE)
- Kommune
- Bamble rang 21–34 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 79,9 % · tre største 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 90 %
- Eiere over 60 år
- 80 % av personeierne sine aksjer (medianalder 79 år)
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 20 % av aksjene skiftet eier (4 nye og 0 utgåtte eiere).
Har eierandeler i: Rafnes Eiendom AS (25 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 43 | 38 | |
| Rang | 3 775 | 3 356 | 3 886 | |
| Driftsmargin | −0,9 % | 0,9 % | 0,8 % | |
| Totalrentabilitet | −2,0 % | 2,4 % | 1,9 % | |
| Egenkapitalandel | 40,0 % | 41,9 % | 41,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,43 | 1,36 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,2 % | −1,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20,5 MNOK | 22,2 MNOK | 21,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,6 MNOK | 8,5 MNOK | 8,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,1 MNOK | 6,3 MNOK | 6,5 MNOK |
| Egenkapital | 3,5 MNOK | 3,6 MNOK | 3,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,3 MNOK | 3,5 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum gjeld | 5,2 MNOK | 4,9 MNOK | 5,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,5 MNOK | 4,4 MNOK | 4,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6094697.
Videre
Lignende selskaper
- Asbjørn Krogstad AS indeks 43, nr. 3 346 · sammenlign
- Energima Overvåkning AS indeks 43, nr. 3 353 · sammenlign
- Vestnorsk Mørtel AS indeks 43, nr. 3 360 · sammenlign
- Smart Work AS indeks 43, nr. 3 361 · sammenlign
- Onesource AS indeks 43, nr. 3 363 · sammenlign