Multi Gym AS
Score · regnskapsår 2023
85av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 43 av 930 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 62 av 1 391 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Multi Gym AS ligger 36 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 930 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 9,4 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 90,3 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 9,4 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 10,3 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | 12,3 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 90,3 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,28 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | – | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,31 MNOK | 0,31 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 85 gjør Multi Gym AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (930 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Multi Gym AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Multi Gym AS hadde en driftsmargin på 9,4 % og en egenkapitalandel på 90,3 % i 2023, og er nr. 62 av 1 391 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | 5 MNOK |
| P/B | 3,3 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 65 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 97 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Multi Gym AS?
Driftsmarginen var 9,4 % i 2023, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,3 %.
Hvor solid er Multi Gym AS?
Egenkapitalandelen var 90,3 % i 2023 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Multi Gym AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,28 i 2023 (median 1,30).
Hvordan står Multi Gym AS i Kultur og fritid?
Multi Gym AS er nr. 62 av 1 391 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 43 av 930.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 986852697
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.130)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 14 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 22. mars 2004 22 år i drift
- Aksjekapital
- 0,19 MNOK
- Forretningsadresse
- Spinnerigaten 13, 4370 EGERSUND (EIGERSUND)
- Kommune
- Eigersund rang 7–17 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 25,0 % · tre største 75,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 44 år)
Endring 2007–2025: 20 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 2 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 80 | 78 | |
| Rang | 62 | 63 | 76 | |
| Driftsmargin | 9,4 % | 16,0 % | 15,2 % | |
| Totalrentabilitet | 12,3 % | 20,8 % | 19,0 % | |
| Egenkapitalandel | 90,3 % | 89,4 % | 90,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,28 | 7,98 | 7,56 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,7 % | 2,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,3 MNOK | 4,7 MNOK | 4,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,6 MNOK | 3,8 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,9 MNOK | 3,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 3,3 MNOK | 3,4 MNOK | 3,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,0 MNOK | 3,2 MNOK | 3,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4582999.
Videre
Lignende selskaper
- Lomsesanden Opplevelser AS indeks 86, nr. 59 · sammenlign
- Fantastic AS indeks 85, nr. 60 · sammenlign
- Ådneram Skitrekk AS indeks 85, nr. 65 · sammenlign
- NORSK SPORT & Event AS indeks 85, nr. 66 · sammenlign
- Phantom AS indeks 84, nr. 70 · sammenlign