Midt-Telemark Synssenter AS

Org.nr. 986925910 · Midt-Telemark · Stiftet 2004 · 12 ansatte

Score · regnskapsår 2025

67av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 058 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 203 av 22 943 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 84 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Midt-Telemark Synssenter AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 74,2 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 10,6 % 2,6 % 78 %
Resultatmargin 8,5 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 4,6 % 6,2 % 45 %
Egenkapitalandel 74,2 % 33,5 % 86 %
Gjeldsgrad 0,35 1,25 82 %
Likviditetsgrad 1 2,08 1,74 59 %
Omsetningsvekst 2,6 % 4,0 % 46 %
Omsetning per ansatt0,59 MNOK0,76 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 67 gjør Midt-Telemark Synssenter AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Midt-Telemark Synssenter AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Midt-Telemark Synssenter AS har score 67 for 2025, rang 4 203 av 22 943 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 84 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 74,2 % mot median 33,5 %. Konsistens: persentil 78 mot sammenlignbare.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Midt-Telemark Synssenter AS hadde en driftsmargin på 10,6 % og en egenkapitalandel på 74,2 % i 2025, og er nr. 4 203 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 10 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,8 MNOK
minus netto gjeld −1,3 MNOK
8,0 7 MNOK
P/B Egenkapital: 9,7 MNOK 1,0 10 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet62 vekt 30 %
Soliditet84 vekt 25 %
Likviditet59 vekt 15 %
Vekst46 vekt 15 %
Konsistens78 vekt 15 %

Varighet: 69 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Midt-Telemark Synssenter AS?

Driftsmarginen var 10,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,6 %.

Hvor solid er Midt-Telemark Synssenter AS?

Egenkapitalandelen var 74,2 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Midt-Telemark Synssenter AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,08 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står Midt-Telemark Synssenter AS i Handel?

Midt-Telemark Synssenter AS er nr. 4 203 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 058 av 11 283. Omsetningen endret seg 2,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
986925910
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.740)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
12 registrert 10. september 2026
Stiftet
13. april 2004 22 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Bøsenteret, 3800 BØ I TELEMARK (MIDT-TELEMARK)
Kommune
Midt-Telemark rang 32 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Vest-Telemark Synssenter AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Har eierandeler i: IC Optical Group AS (2 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks736767
Rang3 4244 1654 203
Driftsmargin16,0 %11,7 %10,6 %
Totalrentabilitet8,5 %6,4 %4,6 %
Egenkapitalandel66,1 %71,6 %74,2 %
Likviditetsgrad 12,052,232,08
Omsetningsvekst–−0,7 %2,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,0 MNOK6,9 MNOK7,1 MNOK
Driftsresultat1,1 MNOK0,8 MNOK0,8 MNOK
Resultat før skatt0,9 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat0,7 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,2 MNOK–
Sum eiendeler13,2 MNOK12,8 MNOK13,0 MNOK
Omløpsmidler2,8 MNOK2,4 MNOK2,7 MNOK
Egenkapital8,7 MNOK9,2 MNOK9,7 MNOK
Opptjent egenkapital8,6 MNOK9,1 MNOK9,6 MNOK
Sum gjeld4,5 MNOK3,6 MNOK3,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,4 MNOK1,1 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6920554.

Lignende selskaper