Enter Revisjon AS

Org.nr. 987597046 · Tønsberg · Stiftet 2004 · 15 ansatte

Score · regnskapsår 2023

62av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 180 av 657 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 654 av 2 215 · Revisjon, regnskap og rådgivning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Enter Revisjon AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 657 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 27,7 % (median 8,8 %) og egenkapitalandel 20,4 % (median 25,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter21 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 27,7 % 8,8 % 90 %
Resultatmargin 28,4 % 9,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 60,7 % 21,0 % 93 %
Egenkapitalandel 20,4 % 25,4 % 43 %
Gjeldsgrad 3,91 2,77 41 %
Likviditetsgrad 1 1,25 1,28 47 %
Omsetningsvekst – 25,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,38 MNOK1,33 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 62 gjør Enter Revisjon AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (657 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Enter Revisjon AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Enter Revisjon AS hadde en driftsmargin på 27,7 % og en egenkapitalandel på 20,4 % i 2023, og er nr. 654 av 2 215 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 58 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 4,6 MNOK 22,4 102 MNOK 56 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 5,7 MNOK
minus netto gjeld −7,3 MNOK
17,4 107 MNOK 58 MNOK
P/B Egenkapital: 2,0 MNOK 4,1 8 MNOK 4 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet92 vekt 30 %
Soliditet42 vekt 25 %
Likviditet47 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens50 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Enter Revisjon AS?

Driftsmarginen var 27,7 % i 2023, mot en median på 8,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 60,7 %.

Hvor solid er Enter Revisjon AS?

Egenkapitalandelen var 20,4 % i 2023 (median 25,4 %). Gjeldsgraden var 3,91 (median 2,77).

Hvordan er likviditeten i Enter Revisjon AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2023 (median 1,28).

Hvordan står Enter Revisjon AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?

Enter Revisjon AS er nr. 654 av 2 215 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 180 av 657.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
987597046
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (69.201)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
15 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. desember 2004 21 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
Kilengaten 1, 3117 TØNSBERG
Kommune
Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.enterrevisjon.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
49,7 %
Fordeling
selskaper 50 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %

Endring 2007–2025: 75 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Accru Partners Holding II AS
Utgått (selskaper): Lysgård AS

Eier flertallet i: Enter Regnskap AS (100 %)

Har eierandeler i: Enter Regnskap AS (100 %)

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks627370
Rang654231273
Driftsmargin27,7 %23,6 %16,1 %
Totalrentabilitet60,7 %54,8 %30,3 %
Egenkapitalandel20,4 %47,8 %59,5 %
Likviditetsgrad 11,251,892,44
Omsetningsvekst–−1,1 %4,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter20,7 MNOK20,5 MNOK21,4 MNOK
Driftsresultat5,7 MNOK4,8 MNOK3,5 MNOK
Resultat før skatt5,9 MNOK5,0 MNOK3,6 MNOK
Skattekostnad1,3 MNOK1,1 MNOK0,9 MNOK
Årsresultat4,6 MNOK3,9 MNOK2,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler9,7 MNOK9,1 MNOK11,9 MNOK
Omløpsmidler9,6 MNOK8,9 MNOK11,8 MNOK
Egenkapital2,0 MNOK4,3 MNOK7,1 MNOK
Opptjent egenkapital1,7 MNOK4,0 MNOK6,8 MNOK
Sum gjeld7,7 MNOK4,7 MNOK4,8 MNOK
Kortsiktig gjeld7,7 MNOK4,7 MNOK4,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5197465.