Belmonte Wine Group AS
Score · regnskapsår 2024
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 240 av 3 519 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 255 av 22 237 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Belmonte Wine Group AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 519 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,0 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 22,1 % (median 30,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 128 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | 6,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 7,5 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 11,3 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 22,1 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,53 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −13,8 % | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Belmonte Wine Group AS det bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 519 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Belmonte Wine Group AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Belmonte Wine Group AS hadde en driftsmargin på 6,0 % og en egenkapitalandel på 22,1 % i 2024, og er nr. 14 255 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 19 MNOK og 75 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 75 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 61 MNOK |
| P/B | 1,0 | 19 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 9 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Belmonte Wine Group AS?
Driftsmarginen var 6,0 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,3 %.
Hvor solid er Belmonte Wine Group AS?
Egenkapitalandelen var 22,1 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 3,53 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Belmonte Wine Group AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,28 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Belmonte Wine Group AS i Handel?
Belmonte Wine Group AS er nr. 14 255 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 240 av 3 519. Omsetningen endret seg −13,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 987687673
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.340)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. desember 2004 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Parkveien 60, 0254 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.moethennessy.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 43 | 54 | |
| Rang | 10 129 | 14 255 | 9 627 | |
| Driftsmargin | 7,7 % | 6,0 % | 4,4 % | |
| Totalrentabilitet | 15,4 % | 11,3 % | 14,1 % | |
| Egenkapitalandel | 20,5 % | 22,1 % | 38,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,28 | 1,62 | |
| Omsetningsvekst | – | −13,8 % | −10,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 148,2 MNOK | 127,7 MNOK | 114,0 MNOK |
| Driftsresultat | 11,4 MNOK | 7,7 MNOK | 5,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 12,9 MNOK | 9,6 MNOK | 6,4 MNOK |
| Årsresultat | 10,0 MNOK | 7,5 MNOK | 5,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 84,0 MNOK | 84,9 MNOK | 47,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 83,9 MNOK | 84,8 MNOK | 47,6 MNOK |
| Egenkapital | 17,2 MNOK | 18,7 MNOK | 18,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 17,1 MNOK | 18,6 MNOK | 18,0 MNOK |
| Sum gjeld | 66,7 MNOK | 66,1 MNOK | 29,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 66,7 MNOK | 66,1 MNOK | 29,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5844933.
Videre
Lignende selskaper
- Itw Construction Products AS indeks 43, nr. 14 241 · sammenlign
- Real Frukt og Grønt AS indeks 43, nr. 14 250 · sammenlign
- C Dahm Maskinforretning AS indeks 43, nr. 14 261 · sammenlign
- Vinhuset Nofra AS indeks 42, nr. 14 282 · sammenlign
- Autostrada Porsgrunn AS indeks 42, nr. 14 284 · sammenlign