Biltech AS
Score · regnskapsår 2024
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 340 av 793 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 085 av 2 586 · Annen tjenesteyting
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Biltech AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 793 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,7 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 34,0 % (median 32,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 2,7 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 2,6 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 6,4 % | 15,2 % |
| Egenkapitalandel | 34,0 % | 32,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,94 | 1,94 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,59 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 15,0 % | 8,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,12 MNOK | 1,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Biltech AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (793 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Biltech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Biltech AS hadde en driftsmargin på 2,7 % og en egenkapitalandel på 34,0 % i 2024, og er nr. 1 085 av 2 586 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 10,2 % til 2,7 % og omsetningen økte med 15 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,2 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 15,1 | 17 MNOK |
| P/B | 2,4 | 7 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 52 | vekt 25 % |
| Likviditet | 88 | vekt 15 % |
| Vekst | 69 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Biltech AS?
Driftsmarginen var 2,7 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,4 %.
Hvor solid er Biltech AS?
Egenkapitalandelen var 34,0 % i 2024 (median 32,1 %). Gjeldsgraden var 1,94 (median 1,94).
Hvordan er likviditeten i Biltech AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,59 i 2024 (median 1,41).
Hvordan står Biltech AS i Annen tjenesteyting?
Biltech AS er nr. 1 085 av 2 586 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 340 av 793. Omsetningen endret seg 15,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Biltech Holding AS.
Biltech Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Biltech Holding AS
- Biltech AS du er her
- Biltech Eiendom AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 987817879
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 18 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. januar 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,32 MNOK
- Forretningsadresse
- Industriveien 29, 9325 BARDUFOSS (MÅLSELV)
- Kommune
- Målselv rang 6–16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Biltech Holding AS (100 %)
Øverste eier: Biltech Holding AS
- Biltech Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 54 | 74 | |
| Rang | 839 | 1 085 | 230 | |
| Driftsmargin | 10,2 % | 2,7 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | 22,7 % | 6,4 % | 11,1 % | |
| Egenkapitalandel | 32,7 % | 34,0 % | 38,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,41 | 2,59 | 2,03 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,0 % | 58,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 33,2 MNOK | 38,2 MNOK | 60,4 MNOK |
| Driftsresultat | 3,4 MNOK | 1,0 MNOK | 3,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | 1,0 MNOK | 3,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 2,5 MNOK | 0,8 MNOK | 2,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,1 MNOK | 16,8 MNOK | 31,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,3 MNOK | 15,8 MNOK | 29,1 MNOK |
| Egenkapital | 4,9 MNOK | 5,7 MNOK | 12,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,6 MNOK | 5,4 MNOK | 11,7 MNOK |
| Sum gjeld | 10,2 MNOK | 11,1 MNOK | 19,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,1 MNOK | 6,1 MNOK | 14,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5980007.
Videre
Lignende selskaper
- Ryfylke Bilverksted AS indeks 54, nr. 1 078 · sammenlign
- O.M. Grefstad AS indeks 54, nr. 1 083 · sammenlign
- Rud Bilvask og Bilpleie AS indeks 54, nr. 1 087 · sammenlign
- Vuku Bilsenter AS indeks 54, nr. 1 088 · sammenlign
- Star Wash Stathelle AS indeks 54, nr. 1 089 · sammenlign