Avskjerming AS
Score · regnskapsår 2023
86av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 311 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 936 av 21 088 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Avskjerming AS ligger 36 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 9,2 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 77,0 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 9,2 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 10,0 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 15,1 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 77,0 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,29 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,60 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 86 gjør Avskjerming AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Avskjerming AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Avskjerming AS hadde en driftsmargin på 9,2 % og en egenkapitalandel på 77,0 % i 2023, og er nr. 936 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 25 MNOK |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 9,2 % (median 3,2 %); Egenkapitalandel 77,0 % (median 36,1 %); Likviditetsgrad 1 4,29 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 95 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Avskjerming AS?
Driftsmarginen var 9,2 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,1 %.
Hvor solid er Avskjerming AS?
Egenkapitalandelen var 77,0 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,30 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Avskjerming AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,29 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Avskjerming AS i Handel?
Avskjerming AS er nr. 936 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 311 av 6 803.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 27. april 2026 | STATSBYGG | 2026/29 Rammeavtale om levering, service og vedlikehold av solskjerming ved eiendommer i Tromsø | 6,0 MNOK (rammeavtale) |
| 14. mai 2019 | UiT Norges arktiske universitet | Gardiner til det helsevitenskapelige fakultet | 0,1 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988042463
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.830)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 28. mars 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Ringvegen 1, 9018 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.avskjerming.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 74 | 80 | |
| Rang | 936 | 2 099 | 770 | |
| Driftsmargin | 9,2 % | 10,1 % | 10,3 % | |
| Totalrentabilitet | 15,1 % | 14,7 % | 14,7 % | |
| Egenkapitalandel | 77,0 % | 79,1 % | 82,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,29 | 4,74 | 5,72 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,3 % | 6,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20,9 MNOK | 19,5 MNOK | 20,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,8 MNOK | 15,7 MNOK | 17,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,7 MNOK | 15,6 MNOK | 17,3 MNOK |
| Egenkapital | 10,6 MNOK | 12,4 MNOK | 14,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,5 MNOK | 12,3 MNOK | 14,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,2 MNOK | 3,3 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 3,3 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4647375.
Videre
Lignende selskaper
- Kontorsentret Moderne Stålkontorer AS indeks 86, nr. 922 · sammenlign
- Nygård Bil AS indeks 86, nr. 923 · sammenlign
- Matglede AS indeks 86, nr. 933 · sammenlign
- Fire Årstider AS indeks 86, nr. 940 · sammenlign
- Ecomed Helseprodukter AS indeks 86, nr. 945 · sammenlign