Einars AS

Org.nr. 988464791 · Vegårshei · Stiftet 2005

Score · regnskapsår 2023

For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt

Basert på årsregnskapet for 2023

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 4,4 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 4,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 28,6 % 9,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 74,2 % 33,1 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,35 1,69 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,20 1,42 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 5,0 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

Einars AS hadde en egenkapitalandel på 74,2 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −0,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,5 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,9 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,20 (median 1,42).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 9,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Einars AS?

Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 4,4 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,6 %.

Hvor solid er Einars AS?

Egenkapitalandelen var 74,2 % i 2023 (median 33,1 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 1,69).

Hvordan er likviditeten i Einars AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,20 i 2023 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
988464791
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
5. juli 2005 21 år i drift
Aksjekapital
0,15 MNOK
Forretningsadresse
Fjordbygdveien 381, 4985 VEGÅRSHEI
Kommune
Vegårshei rang 10–21 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 17. november 2017
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300WL1R6C48CVOK36 fornyes 27. november 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Har eierandeler i: Polight ASA (0 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin––−120,5 %
Totalrentabilitet28,6 %−13,1 %50,8 %
Egenkapitalandel74,2 %27,4 %55,8 %
Likviditetsgrad 10,201,37−0,88
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter––0,0 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK−1,3 MNOK0,4 MNOK
Skattekostnad––0,0 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK−1,3 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK1,2 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler2,1 MNOK0,8 MNOK1,2 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,8 MNOK−0,5 MNOK
Egenkapital1,5 MNOK0,2 MNOK0,6 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK0,1 MNOK0,5 MNOK
Sum gjeld0,5 MNOK0,6 MNOK0,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK0,6 MNOK0,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5253315.