Stoneart AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 704 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 223 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Stoneart AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,3 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 88,4 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 0,3 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,8 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 88,4 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 7,95 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 7,9 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 5,86 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Stoneart AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Stoneart AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Stoneart AS har score 64 for 2025, rang 5 223 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 88,4 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 7,95 mot median 1,73.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 31 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,3 % mot median 3,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Stoneart AS hadde en driftsmargin på 0,3 % og en egenkapitalandel på 88,4 % i 2025, og er nr. 5 223 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −5,4 % til 0,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 17 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stoneart AS?
Driftsmarginen var 0,3 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,8 %.
Hvor solid er Stoneart AS?
Egenkapitalandelen var 88,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,13 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Stoneart AS?
Likviditetsgrad 1 var 7,95 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Stoneart AS i Handel?
Stoneart AS er nr. 5 223 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 704 av 7 414. Omsetningen endret seg 7,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988692166
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.830)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. januar 2025
- Stiftet
- 16. september 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 3,83 MNOK
- Forretningsadresse
- Kanalgata 14, 3263 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.stoneart.no
- LEI
- 894500NSUJWNR1BA7N04 fornyes 12. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 53 | 64 | |
| Rang | 4 081 | 10 083 | 5 223 | |
| Driftsmargin | 0,6 % | −5,4 % | 0,3 % | |
| Totalrentabilitet | 3,2 % | −7,5 % | 5,8 % | |
| Egenkapitalandel | 88,0 % | 86,4 % | 88,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 7,70 | 6,78 | 7,95 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,8 % | 7,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 39,9 MNOK | 38,0 MNOK | 41,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −2,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | −1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,5 MNOK | 19,1 MNOK | 19,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,8 MNOK | 17,5 MNOK | 18,3 MNOK |
| Egenkapital | 18,0 MNOK | 16,5 MNOK | 17,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,8 MNOK | 10,2 MNOK | 11,3 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6738558.
Videre
Lignende selskaper
- Bob Beauté AS indeks 64, nr. 5 216 · sammenlign
- Polarbad Vest AS indeks 64, nr. 5 218 · sammenlign
- Teppekonsulenten AS indeks 64, nr. 5 225 · sammenlign
- Atrium Norge AS indeks 64, nr. 5 234 · sammenlign
- Omli Landbruksverksted AS indeks 64, nr. 5 235 · sammenlign