Keytouch Technology AS

Org.nr. 988717886 · Notodden · Stiftet 2005 · 15 ansatte

Score · regnskapsår 2024

22av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 686 av 1 845 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 738 av 5 179 · Industri

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og robusthet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Keytouch Technology AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 845 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −2,2 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 25,7 % (median 41,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter27 MNOK22 MNOK
Driftsmargin −2,2 % 4,6 % 18 %
Resultatmargin −3,9 % 4,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −3,2 % 9,9 % 18 %
Egenkapitalandel 25,7 % 41,7 % 27 %
Gjeldsgrad 2,88 1,31 24 %
Likviditetsgrad 1 1,37 1,75 31 %
Omsetningsvekst −24,5 % 4,4 % 7 %
Omsetning per ansatt1,78 MNOK1,71 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 22 gjør Keytouch Technology AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 845 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Keytouch Technology AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Keytouch Technology AS hadde en driftsmargin på −2,2 % og en egenkapitalandel på 25,7 % i 2024, og er nr. 4 738 av 5 179 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen falt med 24 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 9 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −0,5 MNOK 25,8 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −0,3 MNOK 19,1 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 3,8 MNOK 4,0 15 MNOK 9 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (27): Machinery.

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,9 % (median 4,3 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,2 % (median 4,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet18 vekt 40 %
Soliditet26 vekt 20 %
Likviditet31 vekt 5 %
Vekst21 vekt 25 %
Konsistens28 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 26 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Keytouch Technology AS?

Driftsmarginen var −2,2 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Keytouch Technology AS?

Egenkapitalandelen var 25,7 % i 2024 (median 41,7 %). Gjeldsgraden var 2,88 (median 1,31).

Hvordan er likviditeten i Keytouch Technology AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,37 i 2024 (median 1,75).

Hvordan står Keytouch Technology AS i Industri?

Keytouch Technology AS er nr. 4 738 av 5 179 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 686 av 1 845. Omsetningen endret seg −24,5 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

11 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Advanced Thinkers Engineering AS. Personer vises ikke med navn.

Advanced Thinkers Engineering AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Industri (1 selskap), Bygg og anlegg (1 selskap), Jordbruk og skogbruk (1 selskap), Eiendom (1 selskap) 4 av 11 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
15 i alt. Notodden 15 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
2 selskaper: Telemark Utleie AS, Høgås Næringspark AS
Underskudd
1 selskap: Keytouch Technology AS
Endret 2024–2025
10 selskaper kom inn i konsernet, blant dem: Høgås Næringspark AS, Telemark Utleie AS, Høgås Equipment AS, Dba Consulting AS, Høgås Teknologipark AS, Høgås Eiendomsutvikling AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
988717886
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Industri (27.120)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
15 registrert 10. september 2026
Stiftet
19. september 2005 21 år i drift
Aksjekapital
2,10 MNOK
Forretningsadresse
Høgåsvegen 99, 3684 NOTODDEN
Kommune
Notodden rang 24–36 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Notodden. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Intech Group AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Intech Group AS
Utgått (selskaper): Ares Invest AS

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks292240
Rang4 0144 7383 666
Driftsmargin0,2 %−2,2 %0,1 %
Totalrentabilitet2,7 %−3,2 %0,7 %
Egenkapitalandel28,3 %25,7 %26,7 %
Likviditetsgrad 11,521,371,70
Omsetningsvekst–−24,5 %25,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter35,3 MNOK26,7 MNOK33,4 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK−0,6 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK−1,0 MNOK−0,7 MNOK
Skattekostnad––0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−1,0 MNOK−0,7 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK0,6 MNOK0,8 MNOK
Sum eiendeler17,1 MNOK14,8 MNOK11,6 MNOK
Omløpsmidler16,3 MNOK14,3 MNOK11,3 MNOK
Egenkapital4,8 MNOK3,8 MNOK3,1 MNOK
Opptjent egenkapital2,7 MNOK1,7 MNOK1,0 MNOK
Sum gjeld12,3 MNOK11,0 MNOK8,5 MNOK
Kortsiktig gjeld10,7 MNOK10,4 MNOK6,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6246193.