Furuhaug Holding AS

Org.nr. 988749931 · Færder · Stiftet 2005

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 5,8 % 2,6 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 402,9 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 21,2 % 6,1 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 84,9 % 33,5 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,18 1,25 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 5,39 1,74 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst 3,2 % 4,0 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Furuhaug Holding AS hadde en egenkapitalandel på 84,9 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 26 MNOK og 316 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 31,6 MNOK 10,0 316 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,5 MNOK
minus netto gjeld −22,4 MNOK
8,0 26 MNOK
P/B Egenkapital: 141,7 MNOK 1,0 142 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 13,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Furuhaug Holding AS?

Driftsmarginen var 5,8 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,2 %.

Hvor solid er Furuhaug Holding AS?

Egenkapitalandelen var 84,9 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,18 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Furuhaug Holding AS?

Likviditetsgrad 1 var 5,39 i 2025 (median 1,74).

Konsernregnskap · 2025

72 av 100

Rang 33 av 247 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
444 MNOK
Driftsresultat, konsern
40 MNOK
Resultat før skatt, konsern
42 MNOK
Sum eiendeler, konsern
295 MNOK
Egenkapital, konsern
143 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2025)
Driftsmargin9,0 % 5,8 %
Totalrentabilitet18,1 % 21,2 %
Egenkapitalandel48,5 % 84,9 %
Likviditetsgrad 12,65 5,39
Omsetningsvekst9,7 % 3,2 %

Konsernindeks tidligere år: 2023: 68 (104 av 464), 2024: 73 (37 av 275).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
988749931
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.470)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
9. august 2005 21 år i drift
Aksjekapital
0,78 MNOK
Forretningsadresse
Tørkoppveien 18, 3142 VESTSKOGEN (FÆRDER)
Kommune
Færder rang 8–17 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
2549005HWKZKN9P0FH30 fornyes 18. juni 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin5,3 %4,4 %5,8 %
Totalrentabilitet17,0 %15,2 %21,2 %
Egenkapitalandel82,4 %82,3 %84,9 %
Likviditetsgrad 17,523,945,39
Omsetningsvekst–−1,8 %3,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,9 MNOK7,7 MNOK8,0 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK0,3 MNOK0,5 MNOK
Resultat før skatt21,2 MNOK21,1 MNOK32,1 MNOK
Årsresultat21,1 MNOK20,8 MNOK31,6 MNOK
Finanskostnader1,3 MNOK1,1 MNOK3,3 MNOK
Sum eiendeler132,6 MNOK146,0 MNOK166,8 MNOK
Omløpsmidler50,6 MNOK47,6 MNOK74,2 MNOK
Egenkapital109,3 MNOK120,1 MNOK141,7 MNOK
Opptjent egenkapital99,4 MNOK110,2 MNOK131,8 MNOK
Sum gjeld23,3 MNOK25,9 MNOK25,1 MNOK
Kortsiktig gjeld6,7 MNOK12,1 MNOK13,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7205092.